RAM Takviyesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

HP IPIB-LB Anakart kullanıyorum. Elimde 2GB DDR2 667MHz Kingston marka RAM bulunmakta ama bunu taktığımda sistem çalışmıyor. Oynadığım bazı online oyunlarda kullandığım RAM miktarından fazlası gerekiyor. O yüzden ilerde yükseltme yapmam gerekebilir. AliExpressten alacağım herhangi bir RAM aynı sorunu yaşatırmı ?

Hocam falanla falanla anlatmayın. Arkadaş bir soru sormuş tam cevabını verelim. DDR değeri aynı olmalıdır. MHz değeri aynı olmalı. CL değeri aynı olmalı. RAM'lerin markası aynı olursa daha iyi olacaktır. Olmazsa da olur fakat işimi garantileyeceğim diyorsan aynı marka olacaktır. Taktığın slota da dikkat et. :)

Şey peki benım ana kartım 2400 MHz'ye kadar desteklıyor 2400 MHz RAM taksam olur mu şu anki RAM hızı 1333 MHz.

Konuyu hortlatacağım ama youtube da bir videoda arka kapağı açtıktan sonra bataryanın soketlerini söküp ram i öyle taktı eleman bizim de böyle mi yapmamız lazım ?

Beni etiketlemişsin ancak finaller bitene kadar diğer arkadaş güzelce yardımcı olmuş :)
Aynen söylediği gibi, saat bilgileri - frekans bilgileri ve hatta voltajları aynı olsa bile "garanti veremiyoruz". Piyasadaki bilinen, güncel çoğu modelin aynı saat - frekans - voltaj değerlerine sahip modelleri çoğu zaman hiçbir problem yaşatmadan uyum içerisinde çalışır yine de.

Kit alırsanız kafanız rahat olur, yok kit almıyorsanız da piyasada güncel olarak kullanılan modellere yönelin. Aynı markanın belleklerini kullanın, uyumsuzluk oranını neredeyse 0'e indirirsiniz bu şekilde.
Farklı frekans hızlarına sahip bellekler varsa; "o sistemin performansını en düşük eleman belirler".

Devrelerine göz at, fiziksel anlamda gözüne çarpan bir detay var mı diye bak. En önemlisi real bir PC'ye takıp program aracılığı ile test edeceksin. USB ile Memtest86 götür, tek yapman gereken bu aslında.

Bunu biz değil anakart kitapçığın söyler. Tek bellek kullanımında hangi slotu, çift bellek kullanımında hangi renk kanalı, 3'lü bellek kullanımında hangi 3 slotu kullanacağına anakart kitapçığın karar verir.

Ya kendin göz at ya da marka model, varsa sürüm bilgisi ver anakarta ait. Biz bakar geri dönüş de yapabiliriz.

Hocam konu sahibinden özür diliyorum yeni konu açıp forumu kirletmek istemedim. Ve sizde çok bilgili bir abiye benziyorsunuz. :)

Hocam elimde 2X 8 GB DDR Apacer Panther 3200MHz CL 16 RAM var anakartımın slotu az olduğu için.

Kingston Fury Beast DDR4 bellek 16 GB 3200MHz CL16 ile takas etmek istiyorum mantıklı mı sizce?​

Yeni konular

Geri
Yukarı