RAM Tavsiyesi

Bütçe
1000

Ownese

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Esnaf
Anakart
MSI H110M Pro-VD
İşlemci
Intel Pentium G4560. Kaby Lake
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Anakartımda çift slot var ve ikisini de kullanmış bulunmaktayım fakat RAM'lerimden birinde sorun çıktığı için değiştirmeye ve tek slota geçmeye karar verdim.

Sistem özelliklerim;
Anakart: MSI H110M Pro-VD.
Işlemci: Intel Pentium G4560. Kaby Lake
Ekran kartı: MSI RX570.
PSU: FSP 600W.

Aklımda bir ürün var ama güvenilir ya da uzun ömürlü olup olmadığı konusunda tereddüt ettiğim için sizlere sormak istedim önerilerinize açığım.

Bu zayıf modele bu kadar para vermek istemenizin özel bir nedeni var mı? Diğer sorunsuz olan parçanın marka modeli nedir?

İşimi gördüğü için memnunum oyun vb. şu an için daha güçlü bir sisteme geçme imkanım yok. 🙂 Diğer sorunsuz olan parça, Kingston HyperX 4 GB

Biri 4 biri 16 olmaz kullanılmamalı zaten, siz ikisini de çıkarıp 2x8 alırsanız daha mantıklı.

Normalde biri 8 biri 4 idi 8 olanda problem olduğunu tespit ettik bu yüzden değiştirme kararı aldım 4 olanıda iptal edip direk 16 olmasını istiyorum aslında

Tek slot kullanmayın çift slot daha hızlı oluyor. 2x8 alın RAM'leri tek 16'lıktan daha hızlı çalışır.

Önerebileceğiniz marka model var mıdır?

Tek slot kullanmayın çift slot daha hızlı oluyor. 2x8 alın RAM'leri tek 16'lıktan daha hızlı çalışır.

Normalde biri 8 biri 4 idi 8 olanda problem olduğunu tespit ettik bu yüzden değiştirme kararı aldım 4 olanıda iptal edip direk 16 olmasını istiyorum aslında.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı