RAM temizleyen uygulama önerisi

Şu programı 2017'de yapmıştım, istersen deneyebilirsin:
Az önce denedim, aktif olarak çalışmakta. 3.5GB RAM'i boşa çıkardı. Kaynak kodlarını inceleyebilirsin, kilitlemediğime eminim. Sensörleri okumuyor ancak :D Kaynak dosyaları yıllar önce silindi.

Onun dışında ASC gibi programları rastgele kullanmamak gerek. Sistem dosyalarına zarar verebilir. Sadece RAM temizleme açısından herhangi bir program hatırlamıyorum, zaten o sebepten olmalı ki o programı yazmışım :) 2GB RAM'li sistemim varken çok iş görüyordu.

Görev yöneticisinden aldığım ekran görüntüsü bu. %36 kullanım var. Bu değer kötü mü sizce?
Dediğim gibi boşta pek iyi sayılmaz. Advanced System Care adlı uygulamayı kaldırmanızı tavsiye ediyorum. Ansızın mavi ekran gelebilir. 🙂 Ayrıca benim değerler nasıl bakabilirsin. 8 GB RAM var.
Ve Google + LoL arkada açık. Bu halde seninkinden az kullanıyor sizin kaç GB RAM var?

1611924666343.png

Boşta %15'e kadar düştüğü oluyor.
Eki Görüntüle 857319

Benim RAM'im 6 GB, %40 kullanım ve virüs olduğunu söyleyen olmadı.
Dostum RAM miktarın çok sayılmaz. Windows 10 bu. Ek olarak Google Chrome fazla ram tüketiyor maalesef. Onun yerine Edge tarayıcısına geçmeni öneririm. Daha hızlı ve az RAM tüketiyor.

Dediğim gibi boşta pek iyi sayılmaz. Advanced System Care adlı uygulamayı kaldırmanızı tavsiye ediyorum. Ansızın mavi ekran gelebilir. 🙂 Ayrıca benim değerler nasıl bakabilirsin. 8 GB RAM var.
Ve Google + LoL arkada açık. Bu halde seninkinden az kullanıyor sizin kaç GB RAM var?

Eki Görüntüle 857331

Boşta %15'e kadar düştüğü oluyor.

Dostum RAM miktarın çok sayılmaz. Windows 10 bu. Ek olarak Google Chrome fazla ram tüketiyor maalesef. Onun yerine Edge tarayıcısına geçmeni öneririm. Daha hızlı ve az RAM tüketiyor.
Arkadaşa cevap amaçlı yazdım zaten 8 GBda %36ya az demiş bende 6 GB %40 kullanım var.

Arkadaşa cevap amaçlı yazdım zaten 8 GBda %36ya az demiş bende 6 GB %40 kullanım var.
Hayır hocam son cümleyi size yazdım diğerleri arkadaşa.

Ban yemiştim. Kusura bakmayın cevap yazamadım.
1.si ben Microsoft Edge tarayıcısında 14 adet uzantı kullanıyorum.
2.si bende açılıştı ortalama%17-18 civarı kullanım var.
Son olarak 3 saatte 1 kaspersky tarama yapıyor. ASC kurulu olduğundan beri bir kere bile sistemde tehdit bulunamadı sonucunu alıyorum.

Ban yemiştim. Kusura bakmayın cevap yazamadım.
1.si ben Microsoft Edge tarayıcısında 14 adet uzantı kullanıyorum.
2.si bende açılıştı ortalama%17-18 civarı kullanım var.
Son olarak 3 saatte 1 kaspersky tarama yapıyor. ASC kurulu olduğundan beri bir kere bile sistemde tehdit bulunamadı sonucunu alıyorum.
Evet dostum şimdi sana uzun uzun anlatacağım.

1.Öncelikle ASC dediğimiz uygulamaya virüs , zararlı yazılım vs. demedim-demedik. Virüs algılamaması da doğal. Zararlıdan kastımız sisteme lazım olan dosyaları bile silebilmesidir ve mavi ekrana kadar götürüp sisteme yararından çok zararı bulunan bir uygulamadır. Neden hala piyasada hiç bir fikrim yok. Ama bu uygulamayı forumca önermiyoruz-önerttirmiyoruz. Gereksiz RAM kullanımı vs. yapıyor sadece. Sizde artık ASC ve IObit ürünlerini savunmayın sadece saçmalıktır.

2.Microsoft Edge uygulamasını sana değil @light kola arkadaşımıza önerdim. Çünkü Google Chrome fazla RAM kullanıyor ayrıca 6 GB RAM var arkadaşta.

3.Sistemde açılıştan bahsetmiyorum onu da size söylememiştim. Normalde olan kullanım %18-%20 eğer sizde boşa RAM tüketimi istemiyorsanız ASC yazılımından vs. kurtulun.

Evet dostum şimdi sana uzun uzun anlatacağım.

1.Öncelikle ASC dediğimiz uygulamaya virüs , zararlı yazılım vs. demedim-demedik. Virüs algılamaması da doğal. Zararlıdan kastımız sisteme lazım olan dosyaları bile silebilmesidir ve mavi ekrana kadar götürüp sisteme yararından çok zararı bulunan bir uygulamadır. Neden hala piyasada hiç bir fikrim yok. Ama bu uygulamayı forumca önermiyoruz-önerttirmiyoruz. Gereksiz RAM kullanımı vs. yapıyor sadece. Sizde artık ASC ve IObit ürünlerini savunmayın sadece saçmalıktır.

2.Microsoft Edge uygulamasını sana değil @light kola arkadaşımıza önerdim. Çünkü Google Chrome fazla RAM kullanıyor ayrıca 6 GB RAM var arkadaşta.

3.Sistemde açılıştan bahsetmiyorum onu da size söylememiştim. Normalde olan kullanım %18-%20 eğer sizde boşa RAM tüketimi istemiyorsanız ASC yazılımından vs. kurtulun.
Öncelikle kibar bir şekilde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Aslında iobit yazılımlarını uzun zamandır kullanıyorum.1 kere bile yanlış driver kurma söz konusu olmadı. Tabii ki benim yaşamamam başkasının yaşamadığı anlamına gelmez. Tabii ki önerilerinize saygı duyuyorum.
Yine söylüyorum bir hatam olduysa sizden özür dilerim. Benim aslında söylemek istediğim şey önyargı. Örneğin forumda windows 7,iobit gibi konular genellikle aynı şekilde sonuçlanıyor.Bu da bana göre yanlış bir şey. Anlatabildiğim düşünüyorum. İyi akşamlar.

Kesinlikle ıntelligent standby list cleaner öneririm. Program çok küçük boyuta sahip ve tek işlevi bu. Gereksiz yere sistemi de yormaz.

Geri
Yukarı