RAM testi için Memtest86 harici program var mı?

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
Memtest86 dışında başka bir test var mıdır? REFERENCE_BY_POINTER mavi ekran hatası aldığım için RAM'lerimi test etmek istiyorum.

Windows'un kendi bellek testi var, Windows arama çubuğuna bellek tanımlama gibi bir şey yazarsanız çıkar.

Çıkmazsa şu işlemi takip edin:

Hocam bu test toplam ne kadar sürüyor? Ve MemTest86 kadar yararlı bir test midir?

Memtest kadar yararlı mı bilmem. 1 saat falan sürmüştü, Memtest 4 saat sürmüştü.

@BerkayZ87 Hocam RAM'lerin profesörü sizsiniz. Windows RAM testi yapsam yeterli olur mu sizce? Etiket için kusura bakmayın.
Windows RAM testiyle birlikte MemTest86 da yapın. Üstüne bir de TestMem5 yapın. TestMem5, Windows üzerinden yapılıyor.

Windows RAM testiyle birlikte Memtest86 da yapın. Üstüne bir de TestMem5 yapın. TestMem5, Windows üzerinden yapılıyor.

TestMem5.PNG

Windows bellek tanımlama.PNG

Hocam bunlar Windows Bellek Tanımlama ve Memtest5'in sonuçları. Memtest 5'i 2 defa yaptım birinde yönetici olarak çalıştırmayı unutmuştum orada 31GB RAM, 2.sinde yönetici olarak çalıştırdım 16 GB RAM kullandı. Çalışma esnasında XMP kapalı otomatik 2133MHz ve CL15 değerindeydi. Sonuçlar nasıl Memtest86'ya gerek var mı?

RAM : Kingston HyperX Fury Beast 3200MHz 1X16 ve PNY XLR8 3200MHz 2X8

Geri
Yukarı