RAM üretim tarihi önemli midir?

crazywhite

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Kingston 8 GB bir RAM aldım CPU-Z programından özelliklerine bakarken üretim yılının 2014 olduğunu gördüm.

Bu ibare üretim tarihini mi gösteriyor? Eğer öyleyse RAM'lerde üretim tarihi önemli midir? Ürün sıfırdı, gelir gelmez MemTest ile test ettim ve hiçbir sorun çıkmadı. Sonuçta Kingston ömür boyu garanti sunmakta. Performansta bir sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkür ederim.

ram.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı modelin 2018 yılındaki üretilenide aynı performans verir 2014 yılında üretilenide. Ramlerin garanti süreside ömür boyudur yani ram in ömrü yetene kadar garanti kapsamındadır.
Aynı modelin 2018 yılındaki üretilenide aynı performans verir 2014 yılında üretilenide. Ramlerin garanti süreside ömür boyudur yani ram in ömrü yetene kadar garanti kapsamındadır.

Çözüm
Gıda degil bu son kullanma tarihi olsun, sonrada bozulsun😊 Merak etme hiç bir sorun yaşamazsın. RAM gibi donanımlar genelde uzun ömürlü olur ve bozulmazlar zaten bundan dolayı o garantiyi verirler.

Hiç bir önemi yok. Hatta benim kit olarak aldığım belleklerin üretim tarihleri farklıydı. Eğer dual çalışma konusunda soruyorsan tek fark üretim tarihiyse yine sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı