RAM upgrade için ne önemli?

07mertfb

Hectopat
Daha fazla  
Benim şu anda bilgisayarımda 8GB RAM var. 8 GB RAM alıp 16 GB yapmak istiyorum RAM'i neye göre alacağım? Yanlış almak istemiyorum. Teşekkürler.

Adsız.png
s.png
sa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi RAM modelin geçmiş bir model değilse, piyasada hala satılıyorsa aynı modelin 8 GB olanını alabilirsin. Fakat şuan sistemindeki RAM modelin eski bir model ise bize modelini belirtirsen yanına uygun bir RAM modeli daha söyleyebiliriz.

Öncelikle anakartınızı araştırdım ve 2x8 şekilde takılabilecek 1600 MHz Ram destekliyor fakat HP'nin destek forumuna baktığımda bu model anakartın çoğu kişi 2. modül ile ilgili sorun yaşamış. Ayrıca RAM yükseltmeye ne için ihtiyaç duyuyorsunuz?

Öncelikle anakartınızı araştırdım ve 2x8 şekilde takılabilecek 1600 MHz Ram destekliyor fakat HP'nin destek forumuna baktığımda bu model anakartın çoğu kişi 2. modül ile ilgili sorun yaşamış. Ayrıca RAM yükseltmeye ne için ihtiyaç duyuyorsunuz?
Hesabımda kısıtlama var .Öncelikle cevabın için teşekkürler.Yavaş yavaş sistemimi yükseltmeye karar verdim.O yuzden ram almak istiyorum.Şuanki ramime uygun ram önerebilir misin? Bu konularda pek iyi değilimdir.Şimdiden teşekkürler.

Kendi RAM modelin geçmiş bir model değilse, piyasada hala satılıyorsa aynı modelin 8 GB olanını alabilirsin. Fakat şuan sistemindeki RAM modelin eski bir model ise bize modelini belirtirsen yanına uygun bir RAM modeli daha söyleyebiliriz.
Ram modelimi yukarda resimlerde belirttim bunun yanina uygun ram ariyorum yardimci olurmusun.Tesekkurler

Açıkçası aynı marka aynı değerlere sahip olduğu halde sorun çıkaranları gördüm o yüzden kesin birşey diyemiyorum fakat normal şartlarda uyumlu olan RAM bu şekildedir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı