RAM Uyum Sorunu

cheek

Hectopat
Herkese merhaba,

Bilgisayar çalışır durumdayken kapandı, tekrar açma tuşuna bastım ve o malum dıt dıt sesleri.
Ram slotlarındaki iki adet Kingston'un CL9 ve 1333 MHz 4 GB'lik ürünleri çıkarttım, teker teker denedim, önce birini sonra diğerini tek taktım sıkıntı yok ama eksi halindeki gibi aynı anda takınca aynı ses çıkıyor.

Ekran kartından şüpheleniyordum, ara sıra bilmem ne sıkıntısı oldu bağ kurulamadı deyip Nvidia bu sorunu çözdü gibi iletiler veriyordu siyah ekrana düşüp. Zaten eski 9800GT 1GB. Kapasitörlerde de sıkıntı yok, RAM slotları mı arızalandı ? Durduk yere zannetmiyorum ama sizin de sorun ile alakalı düşüncelerinizi dinlemek istiyorum.

Edit, BIOS guncellendi sorun devam ediyor.

Edit2, BIOS pili çıkartılıp sıfırlandı, acaba RAM bozukken bile calisabilir mi tek aklimda olan secenek bu. Ikisi de calisiyor bunu anlamak icin iki RAM'i teste tabi tutacak bir program lazim sanirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı