RAM uyuşmazlığı

XintrA

Hectopat
Yer
Nederland/Amsterdam
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Sorunum şu ki, 2 gün önce Vatan Bilgisayar'dan aldığım F4-3600C18D-16gvk adlı ürün Dual kit çalışmıyor ve 3200MHz ayarlı fakat 2133MHz olarak gözüküyor. RAM'ler şu anda 1. ve 2. slotta takılı. Ben bu RAM'leri çıkarıp 1-3, 2-4 slotlarına taktığımda PC açılmadı. Bu satın aldığım 2.RAM oldu. Öncesinde Corsair Vengeance Pro RGB RAM'lerini almıştım, fakat onda hiçbir şekilde açılmamıştı. Sizce şu an ne yapmalıyım? Vatan Bilgisayar'dan alırken defalarca sormuştum, benim işlemcimle ve anakartımla uyumlu mu diye. Ve her defasında uyumlu dediler. Sizce bu onların hatası mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemci: Ryzen 3 2200G
Anakart: ASUS TUF B450 PRO GAMING
Ram:Gskill RipjawsV 3600mhz CL18 8x2 dual kit
İşletim sistemi: Windows 10 Pro

Bu yaz Ryzen 5 3600'e geçmeyi planlıyorum. Sizce onunla da aynı sorunu yaşar mıyım?

Konu başında çok iyi anlatmışsınız. RAM'leri Dual bağladığımda (1/3-2/4 slotları) bilgisayar açılmıyor demeniz yeterli olacaktır. İlk başta RAM'leri tek tek takıp test ederler muhtemelen. Tek tek denerken XMP açmalarını istersiniz. RAM'lerde sıkıntı tespit ederlerse değişimini yaparlar ki sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Sistem çalışır bir şekilde eve dönersiniz. Tak çalıştır bir parça olduğu için fazla uzayacağını sanmam.

Bu arada anakartı da Vatan'dan almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı