RAM vs SSD Takviyesi

@Bjk21 Hocam size önerim Kingston DDR3 4 GB 1333 MHz bir Ram almanız. 1600 desteklemediği için 1333 önerdim. Anakartınız totalde 8 GB ram destekliyor. Size dediğim Ram, sizde ki ram ile uyumluysa birleştirip 5 GB kullanın. (Uyumlu değilse ve sizde ki 1 GB Ramin iyi bir markadan olduğunu biliyorsanız ona uyumlu bir ram alabilirsiniz.) Ram muhtelemen 100 TL tutar. Kalan 200 TL ile de Ekran kartı alın. Ekran kartlarını o kadar iyi bilmediğim için tavsiye yapmayacağım. Sizi yanlış yönlendirmek istemem.

@Bjk21 hocam size önerim Kingston DDR3 4 GB 1333 MHz bir RAM almanız. 1600 desteklemediği için 1333 önerdim. Anakartınız Total'de 8 GB RAM destekliyor. Size dediğim RAM, sizde ki RAM ile uyumluysa birleştirip 5 GB kullanın. (uyumlu değilse ve sizde ki 1 GB RAM'in iyi bir markadan olduğunu biliyorsanız ona uyumlu bir RAM alabilirsiniz.) RAM muhtelemen 100 TL tutar. Kalan 200 TL ile de ekran kartı alın. Ekran kartlarını o kadar iyi bilmediğim için tavsiye yapmayacağım. Sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Hocam ben zaten RAM sipariş ettim yarin gelecek inşallah.(4 GB1333MHz 1 tane). 180 TL tuttu dedim ki acaba bir 4 GB RAM daha mı alsam yoksa SSD mi alsam? Ekran kartına gelince ise zaten alacak bütçem var ama bana o kadar para vermek saçma geliyor.

Hocam ben zaten RAM sipariş ettim yarin gelecek inşallah.(4 GB1333MHz 1 tane). 180 TL tuttu dedim ki acaba bir 4 GB RAM daha mı alsam yoksa SSD mi alsam? Ekran kartına gelince ise zaten alacak bütçem var ama bana o kadar para vermek saçma geliyor.
Anlamadım ? 4 GB Rama 180 TL mi verdiniz ? Umarım sıfırdan bahsediyorsunuzdur. Yoksa kazıklanmışsınız. Ram çok uzun ömürlü bir parça olduğu için ikinci el önermiştim ben. (Aynı ramdan 1 hafta önce 110 TL'ye aldım. Sadece 1 hafta kullanıldı) SSD tabi ki önemli bir şey ama ekran kartı kadar değil. Çok yanlış düşünüyorsunuz. Ekran kartı bilgisayarda ki en önemli parça. Buna nasıl saçma dersiniz hocam. Tabi ki Ekran kartı almalısınız. Bir de bu oyunları ekran kartsız oynamanız imkansız. Bilgisayar ekran kartsız çalışabiliyor diye önemsiz bir şey sanmayın. Ekran kartınız olmadığını söyleseydiniz çoğu kişi SSD yerine ekran kartı önerirdi. Sadece 1 kişinin demesine güvenmiyorsanız (bu işleri bilmeseydim bende 1 kişinin sözüne güvenmezdim.) yeni konu açıp diğer insanlara da sorabilirsiniz. Bu sefer ekran kartınız olmadığını belirtin. Rica etsem çalıştıra dxdiag yazıp "Ekran" sekmesine girip fotoğraf atar mısınız ?

Anlamadım? 4 GB rama 180 TL mi verdiniz? Umarım sıfırdan bahsediyorsunuzdur. Yoksa kazıklanmışsınız. RAM çok uzun ömürlü bir parça olduğu için ikinci el önermiştim ben. (aynı RAM'dan 1 hafta önce 110 TL'ye aldım. Sadece 1 hafta kullanıldı) SSD tabii ki önemli bir şey ama ekran kartı kadar değil. Çok yanlış düşünüyorsunuz. Ekran kartı bilgisayarda ki en önemli parça. Buna nasıl saçma dersiniz hocam. Tabi ki ekran kartı almalısınız. Bir de bu oyunları ekran kartsız oynamanız imkansız. Bilgisayar ekran kartsız çalışabiliyor diye önemsiz bir şey sanmayın. Ekran kartınız olmadığını söyleseydiniz çoğu kişi SSD yerine ekran kartı önerirdi. Sadece 1 kişinin demesine güvenmiyorsanız (bu işleri bilmeseydim bende 1 kişinin sözüne güvenmezdim.) Yeni konu açıp diğer insanlara da sorabilirsiniz. Bu sefer ekran kartınız olmadığını belirtin. Rica etsem çalıştıra DxDiag yazıp "ekran" sekmesine girip fotoğraf atar mısınız?

Hocam tabii ki sıfır aldım ve markası Kingston.
Ekran kartı için ben ücretleri için fazla dedim. Yani bir parçaya en 500 TL vermek bana biraz saçma geliyor.

Hocam tabii ki sıfır aldım ve markası Kingston.
Ekran kartı için ben ücretleri için fazla dedim. Yani bir parçaya en 500 TL vermek bana biraz saçma geliyor.
Pardon, yanlış anlamışım sizi. Kusura bakmayın. Bence bilgisayarın en önemli parçası için gayet normal. Ne aldığına göre değişir tabi ki. Yerinizde olsam ekran kartını alırdım. Tabi ki siz bilirsiniz.

Pardon, yanlış anlamışım sizi. Kusura bakmayın. Bence bilgisayarın en önemli parçası için gayet normal. Ne aldığına göre değişir tabii ki. Yerinizde olsam ekran kartını alırdım. Tabi ki siz bilirsiniz.

Hocam ne kusuru estağfurullah ama sizce de çok fazla değil mi ekran kartı fiyatları?

Hocam ne kusuru estağfurullah ama sizce de çok fazla değil mi ekran kartı fiyatları?
Hocam diğer bilgisayar parçalarına göre kıyaslarsanız evet pahalı ama en önemli parça. En azından verdiği paranın hakkını veriyor. Eğer ekran kartı alıcaksanız paranızla bir konu açmanızı öneririm. Bir de illaha sıfır anlamanıza gerek yok. Temiz kullanılmış, garantisi duran bissürü ürün var Letgo ve Sahibinden'de.

Hangi oyunlarda takılmalar olur? Ağır oyun oynamıyorum zaten.

Hocam en fazla 10-15 yıllık oyunları sorunsuz oynarsın bu sistemle, iyi bir ekran kartı bile alsan işlemci darboğazına takılacaktır. Ekran kartı alacaksan eğer işlemciyi Q serisi bir işlemci ile değiştirsen iyi olur.

Geri
Yukarı