RAM yetersizliği nasıl giderilir?

Daha fazla  
RAM miktarım düşük olduğu için oyunlarda FPS düşmesi yiyorum birkaç dakikada bir o yüzden RAM yetersizliği yaşadığım için Windows üzerinde falan bu sorunumu çözecek taktik var mı?

CS:GO Windows 8.1 acaba sıcaklık değerlerinden dolayı bu sorun yaşanıyor olabilir mi?

Çünkü önceden hiçbir sorun yoktu.

Bana normal gözüktü. CS:GO'da 3 GB RAM ile %20-%30 kullanım varsa sorun vardır. RAM fazla kullanılıyor diye drop yemezsiniz. RAM az kullanılıyorsa ya da RAM eksikliği varsa drop yersiniz. Bence 3 GB da yetersiz ama %60-70 kullanılması normal.

Ekran kartı sanırım işlemci ısısı çok çıkmıyordu.

Bilgisayarcı açık mı bilmiyorum ama açıksa götürün. Mahalle bilgisayarcısı falan olmasın, güvenilir ve daha önce sorun yaşamadığınız bir bilgisayarcıdan termal macun alıp sürün. O da sürebilir fark etmez. Böylece ısınma sorunu kalkmış olur. En son ne zaman sürdünüz termal macun?

Görev yöneticisinde başlangıçtaki kullanmadığın uygulamaları devre dışı bırak.

Win 8.1 de arka plan uygulamaları varsa onları kapat bilgisayarım sağ tık özellikler gelişmiş sistem ayarları performans gelişmiş işlemci zamanlaması programlar seçin

Sanal bellek vermek istersen RAM sayısı X1024 örneğin 2 GB RAM varsa 2048MB ayırın.

Bana normal gözüktü. CS:GO'da 3 GB RAM ile %20-%30 kullanım varsa sorun vardır. RAM fazla kullanılıyor diye drop yemezsiniz. RAM az kullanılıyorsa ya da RAM eksikliği varsa drop yersiniz. Bence 3 GB da yetersiz ama %60-70 kullanılması normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videoda gördüğün gibi 2500 MB RAM kullanılıyor.

Son düzenleme:
Bilgisayarcı açık mı bilmiyorum ama açıksa götürün. Mahalle bilgisayarcısı falan olmasın, güvenilir ve daha önce sorun yaşamadığınız bir bilgisayarcıdan termal macun alıp sürün. O da sürebilir fark etmez. Böylece ısınma sorunu kalkmış olur. En son ne zaman sürdünüz termal macun?

Ekran kartı ısısı boştayken bile 100 derece üzeri oyundayken biraz daha artıyor ekran kartı termal macun dweğişikliği ve işlemci termal macun değişikli yapmam gerekiyor o zaman.

En son 2019 yılı eylül ayında değişti termal macun.

Ekran kartı ısısı boştayken bile 100 derece üzeri. Oyundayken biraz daha artıyor, ekran kartı termal macun değişikliği ve işlemci termal macun değişikli yapmam gerekiyor o zaman.

Oha. Acil bilgisayarı kapatın ve termal macun değiştirmeden sakın girmeyin. Yahu, kaç yıldır yapmıyorsun acaba? Boştayken 100 derece nedir? İlk işin termal macun sürmek olsun. Durum: Ciddi.

boştayken bile 100 derece üzeri oyundayken biraz daha artıyor
Hocam ne yaptın sen? Kasanın bütün hava deliklerini tıkayıp, ekran kartının fanını söküp, termal macun yerine diş macunu mu sürdün? Yapma hemen bilgisayarı kapat ve ekran kartına termal macun sürdür. Kasanın modeli ne? Kasan muhtemelen hava almak için yalvarıyor olmalı, kasanın kaç fanı var?

Yeni konular

Geri
Yukarı