RAM yükseltme performans arttırır mı?

Hylex

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
4 GB RAM'im var ve 8 GB'a yükseltmek istiyorum. Ben şimdi bu yükseltmeyi yaparsam oyunlarda veya programlarda performansım artar mı? Şu an boşda PC 2 GB RAM kullanıyor, arkada Discord, Epic Games Store, Steam, Spotify açık olunca 3 GB gibi bir değere çıkıyor, çok değil mi 4/2 RAM, arkada bir oyun açsam RAM 4/4 olacak, zaten Windows 11 çok RAM kullanıyor: Acaba bu FPS'im bu yüzden mi az? Bir aydınlatırsanız sevinirim. :)

Artar ama öyle muhteşem bir şey bekleme.

4 GB RAM'im var ve 8 GB'a yükseltmek istiyorum. Ben şimdi bu yükseltmeyi yaparsam oyunlarda veya programlarda performansım artar mı? Şu an boşda PC 2 GB RAM kullanıyor, arkada Discord, Epic Games Store, Steam, Spotify açık olunca 3 GB gibi bir değere çıkıyor, çok değil mi 4/2 RAM, arkada bir oyun açsam RAM 4/4 olacak, zaten Windows 11 çok RAM kullanıyor: Acaba bu FPS'im bu yüzden mi az? Bir aydınlatırsanız sevinirim. :)
Yükseltir bir de SSD takarsan biraz daha artar.

Ortalama bir sistemde FPS olarak güzel artış yakalarsınız ama sistem kötüyse çok bir etkisi olacağını sanmam. Diğer sistem özellikleri de önemli.

Oyundan oyuna değişir bazı oyunda cok etkisi olur bazısında az bir de bu işlemci ekran kartınada bağlı onlarda Max performansında calışıyorsa fazla bir şey bekleme.

Arttır ve muhteşem bir artış bekle. 4+4 ram vardı eski laptopumda. Bir ara kapandı açılmadı. Anakart hasar almış 1 RAM im de yanmış. PC'de 4 gb single channel RAM kalınca çok ama çok ağırlaşmıştı.

Oyun harici bilgisayarı rahatlatır, oyunlarda da 2-3 kat artış olmasa da önemli bir miktar FPS artışı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı