RAM Yükseltme Tavsiyesi

Neffie

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Ben RAM'i 16 GB yapmak istiyorum. Görselde de belirtiğim gibi sahip olduğum RAM ve alacağım RAM aynı mı onu sorucaktım. Bu RAM'i almam uygun olur mu?

ram.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlerin Mhz değerleri aynı olduğu sürece, marka ve model olarak aynısını kullanmak zorunda değilsiniz.

Şöyle daha iyi olur böyle daha iyi olur vs. bilgilerin dışında,görseldeki ram uygundur.
Aynı şekilde ben de RAM'imi 16GB'a çıkarmak istiyorum ancak benim RAM'in fiyatı 500TL'lere uçmuş. Acaba RAM alırken uygunluğu geçip şöyle bir şey alırsan daha iyi olabilir dediklerinizi biraz açıklar mısınız?

Aynı şekilde ben de RAM'imi 16GB'a çıkarmak istiyorum ancak benim RAM'in fiyatı 500TL'lere uçmuş. Acaba RAM alırken uygunluğu geçip şöyle bir şey alırsan daha iyi olabilir dediklerinizi biraz açıklar mısınız?
Anakartınızın desteklediği ram frekansı 2133 Mhz görünüyor.Ram olarak da yapacağınız seçim yine 8gb 2133 Mhz bir ram olacaktır.Yani sistemde anakart değişikliği yapılamayacaksa en doğrusu budur.Farklı frekanslarda ramler uyum sorunu yaratabilir.Bios'tan ram frekanslarını düşük olana ayarlayabilirsiniz ama pek tavsiye edilen bir şey değil.Yani aynı marka aynı cl ve frekans değerleri en doğru seçimdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı