Çözüldü RAM yükseltmek için nelere dikkat edilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oğuz erişgin

Centipat
Makaleler
1
Bilgisayarımın içinde bulunan RAM bu ben 2 tane 8 RAM almak istiyorum. Bu Dual change olayı falan varmış ne olduğunu anlayamadım yardımcı olur musunuz ne yapacağım hakkında?

İçinde bulunan RAM'ın aynısından bir tane daha alsam yeni/eski RAM uymulu olur mu?

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    106,1 KB · Görüntüleme: 34
Çözüm
Part Number kısmında yazan kodu Google'a yazıp arat, piyasada bulabiliyorsan onu al direkt. Uyumsuzluk sorununu en aza indirmiş olursun böylece. Mavi ekran/donma/çökme gibi sorunlar (olacağının garantisi yok, olmayacağının da yok) istemiyorsan dediğimi yap. Piyasada bulamazsan şu anki özelliklerine göre (MHz, DDR, CL değerleri) yeni RAM bakabilirsin. Detaylı bilgi için "memory" kısmına bakabilirsin.

Ayrıca bakınız: Farklı marka RAM'ler sıkıntı çıkartır mı?
Part Number kısmında yazan kodu Google'a yazıp arat, piyasada bulabiliyorsan onu al direkt. Uyumsuzluk sorununu en aza indirmiş olursun böylece. Mavi ekran/donma/çökme gibi sorunlar (olacağının garantisi yok, olmayacağının da yok) istemiyorsan dediğimi yap. Piyasada bulamazsan şu anki özelliklerine göre (MHz, DDR, CL değerleri) yeni RAM bakabilirsin. Detaylı bilgi için "memory" kısmına bakabilirsin.

Ayrıca bakınız: Farklı marka RAM'ler sıkıntı çıkartır mı?

Çözüm

Geri
Yukarı