RAM yükseltmesi sonrası CL ve MHz değerleri düştü

SencedeBence

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben şöyle bir RAM aldım https://www.hepsiburada.com/kingston-16gb-3200mhz-ddr4-ram-kvr32s22d816-p-HBV00000WMRXO?magaza=Elmacık&url_src=and-product-detail 2x16 yaptım Dual çalışıyor ramimle ama MHz değeri düştü cihaz laptop acaba sıkıntı olur mu? laptopta bozulur mu? MHz 3200 çalışıyordu artık 2667MHz çalışıyor. CL değeri de önceden 22'di Dual yaptıktan sonra da CL değeri 20'ye düştü.

Fotoğrafları atıyorum tek çalışırkenki hali ve Dual yaptıktan sonraki hali.

İçimde kötü bir his var.

Dosya Ekleri

• Ekran alıntı.PNG
    Ekran alıntı.PNG
    95,6 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Alıntısı (1).PNG
    Ekran Alıntısı (1).PNG
    71,8 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    105,5 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    103,6 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Alıntısı 4.PNG
    Ekran Alıntısı 4.PNG
    33,1 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    78,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun çıkartıp çıkartmayacağının garantisini veremeyiz fakat aldığınız bellekler farklı frekans ve gecikme değerlerine sahipse, anakart tarafından otomatik olarak en düşük değerlere sahip bellek baz alınır ve ikisi de o değerlerde çalıştırılır.

Örneğin 3000 MHz CL16 bir belleğin yanına 2400 MHz CL18 bellek taktınız, iki bellek de 2400 MHz CL18 değerlerinde çalışacaktır.

Sorun çıkartıp çıkartmayacağının garantisini veremeyiz fakat aldığınız bellekler farklı frekans ve gecikme değerlerine sahipse, anakart tarafından otomatik olarak en düşük değerlere sahip bellek baz alınır ve ikisi de o değerlerde çalıştırılır.

Örneğin 3000 MHz CL16 bir belleğin yanına 2400 MHz CL18 bellek taktınız, iki bellek de 2400 MHz CL18 değerlerinde çalışacaktır.

İkisinin de CL değerleri MHz değerleri aynı diye biliyorum linki attım fotoğraflarda da mevcut.

Değerler aynı olsa dahi aynı model değilse sorun yaratabilir. Zaman zaman birebir aynı modellerde bile uyumsuzluk görüyoruz, şans işi.
Ee ne yapayım iade mi edeyim

Geri
Yukarı