RAM yükseltmesi yapınca işlemci hızının düşmesi

SemihKln

Hectopat
Benim bilgisayarın RAM'i 4GB (1600 MHz) idi. Ben 4 GB daha takmak istedim. 4 GB (1333 MHz) aldım.

Takınca 8GB gözüktü ama bilgisayarın işlemci hızı 2.50 GHz'dı (normali 3.10 GHz). Masaüstündeyken görev yöneticisinden performansa bakınca yüksek performansta 3.10 gözüküyordu, dedim bir şey olmaz. Oyuna girince kasmaya başladı görev yöneticisinden performansa baktığımda 2.50 GHz'de çalışıyor. Nasıl düzeltirim? (RAM takmadan önce hem oyunda hem de masaüstünde 3.10 GHz olurdu şimdi öyle değil).

1600 MHz RAM'in yanında 1333 MHz takarsan düşük olanın hızında çalışır RAM'ler. RAM yükseltmesinin işlemci frekansını düşüreceğini sanmıyorum. Sen oyun içi değerlerini paylaş burada. İşlemci ısısı, RAM kullanımı ve benzeri. Ayrıca tüm sistemini yaz.

1600 MHz RAM'in yanında 1333 MHz takarsan düşük olanın hızında çalışır RAM'ler. RAM yükseltmesinin işlemci frekansını düşüreceğini sanmıyorum. Sen oyun içi değerlerini paylaş burada. İşlemci ısısı, RAM kullanımı ve benzeri. Ayrıca tüm sistemini yaz.

bu sistemde yazan
2.jpg

bu da oyundayken
4.jpg

5.jpg

MSI Afterburner kur ve oyun içinde değerleri paylaş. Sadece bu oyunda mı oluyor yoksa hepsinde mi? Ekran kartını belirt. Bu şekilde anlaşılmaz. Oyun çözünürlüğünü yaz, hangi ayarlarda oynadığını yaz. Bu oyun zaten işlemciye yüklenir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı