RAM yükseltmesi

Toprak Arslan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşımın sistemi görseldedir. Mevcut RAM'in aynısını bulamamış diğer slota başka marka RAM taksa problem olur mu? MHz'i fazla veya az olsa? Ya da DDR5 düşünülebilir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-29 at 22.04.15.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-29 at 22.04.15.jpeg
    53,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Arkadaşımın sistemi görseldedir. Mevcut RAM'in aynısını bulamamış diğer slota başka marka RAM taksa problem olur mu? MHz'i fazla veya az olsa? Ya da DDR5 düşünülebilir mi?
İkisinin de DDR'ı aynı olmalı. Hızları da eğer aynı değilse hızı düşük olanın hızına sabitleniyor.

Hocam ben MHz leri farklı ramleri 4 slota yerlestirdim 2 tane 3200 MHz 2 tane de 2400 MHz ram taktım toplam 32 GB ram bellek var şuan sorunsuz kullanıyorum hızları biostan baktiğimda 2400 e sabit li markaları aynı ama

Hocam ben MHz leri farklı ramleri 4 slota yerlestirdim 2 tane 3200 MHz 2 tane de 2400 MHz ram taktım toplam 32 GB ram bellek var şuan sorunsuz kullanıyorum hızları biostan baktiğimda 2400 e sabit li markaları aynı ama
Üstte dediğim gibi MHZ'leri farklı RAM'ler hızı düşük olan RAM'in hızına sabitlenir.

Teşekkür ederm hepinize, biraz arkadaşın ve benim sorumsuzluğum olmuş. Direkt onun ağzından yazdım. Meğer stoklarda aynı marka ram bulunmaktaymış, özür dilerim herkesten

Yeni konular

Geri
Yukarı