RAM yükseltmesi

Yer
İstanbul/Beylikdüzü
Selam selam, emektar ve her geçen gün boğulmanın ötesine geçen bilgisayarımı az daha rahatlatmak için RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. Düşündüğüm şey bilgisayarıma tek taraflı 8 GB RAM'ya da 4x4 şeklinde ek takviye yaparak bilgisayarı 12 GB RAM'e çıkarmak. CPU-Z uygulamasından baktığıma göre 4 slot olduğu gözüküyor ama donanımsal hiçbir şeyi bilmediğim için nasıl bir şey alacağım ve ne yapacağım konusunda kararsızım. Ne tarz bir RAM modeli almalıyım? Belirtirseniz güzel olacak. Eğri ve doğru konuşun, gerekirse bilgisayarıma bile hakaret edebilirsiniz, yeter ki benim için doğru olacak fikri belirtmeniz yeterlidir.

1666461418210.png

1666461428032.png

lazım olursa diye anakart modelim, H61M-DS2

DDR3 1333MHz olan her marka model 2.el RAM alıp takviye olarak kullanabilirsiniz.

DDR3 1333MHz CL9 1.5v
Bu özelliklerde RAM lazım.
En fazla 2x8GB takabiliyorsunuz. Tabii işlemciye de bağlı bu durum.

Aynen işlemciye ve anakarta bağlı olan durumlar var ama DDR3 1333MHz olduğu sürece çoğu anakart sornu çıkarmıyor.

Intel(R) Core (tm) i3-2120 CPU 3.30 GHz işlemcim.

Evet bu da bayağı emektar.

RAM şu an 4 GB ise 8 yapmanız yeterlidir 16 yapsanız dahi ekran kartınızın açabileceği en büyük oyun 6 GB RAM kullanır.

Bu ürün size yeterli. Kingston 8 GB 1333MHz DDR3 diğer Ram ile uyumlu. Ancak böyle sisteme ikinci el almak daha mantıklı geldi.
aynen ben de az önce bu ram'e baktım

genelde strateji oyunları oynayan birisiyim o yüzden sistem beni ekran kartı ve işlemci olarak tutabiliyor. ram'de eksik kalıyorum

Geri
Yukarı