RAM yükseltmesinden sonra açılmama

Stappy

Hectopat
Daha fazla  
Bugün yeni aldığım RAM (Corsair 8 GB 3000MHz) elime ulaştı. Kasamda zaten aynı model RAM'den bir adet vardı. Yeni RAM'i yanına taktıktan sonra ekte paylaştığım hata çıktı. Yardımcı olabilir misiniz? Anakart: MSI B450M GAMING Plus.

IMG_20200724_150753_N.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni donanım taktığın için yeni ayar yapman lazım. Daha önce hiç görmedim ama ben olsam F1'e basardım. F2 var olan ayarları yükle ve devam et diyor ki yeni donanım olduğu için bence ayarların değişmesi lazım.

Default ayarları yükle deyin sonra yine XMP ayarı yaptınız büyük ihtimal o ayarı yapın. İsterseniz F1'e basıp ayarı yapıp kaydedebilirsiniz.

Bugün yeni aldığım RAM (Corsair 8 GB 3000MHz) elime ulaştı. Kasamda zaten aynı model RAM'den bir adet vardı. Yeni RAM'i yanına taktıktan sonra ekte paylaştığım hata çıktı. Yardımcı olabilir misiniz? Anakart: MSI B450M GAMING Plus.

Eki Görüntüle 622832

Yeni bir donanım yaptınız diyor bir değişiklik yapabilirsiniz istersen girebilirsin diyor çok normal F2'ya bas geç.

Eki Görüntüle 622832

Şimdi sana şöyle diyeyim önceden RAM'in 3000 MHz'di büyük ihtimalle sen yeni bir RAM takınca sisteme sıfırlandı ayarlar 2 RAM'de 2133 MHz'de çalışıyor büyük ihtimalle ya da F1 bas XMP'yi açıp iki ramide 3000 MHz al kaydet çık sonra Windows açılır.

Yeni bir donanım yaptınız diyor bir değişiklik yapabilirsiniz istersen girebilirsin diyor çok normal F2'ya bas geç.

Şimdi sana şöyle diyeyim önceden RAM'in 3000 MHz'di büyük ihtimalle sen yeni bir RAM takınca sisteme sıfırlandı ayarlar 2 RAM'de 2133 MHz'de çalışıyor büyük ihtimalle ya da F1 bas XMP'yi açıp iki ramide 3000 MHz al kaydet çık sonra Windows açılır.
Hocam ramleri çıkarıp tekrar takmayı denedim. Bu sefer monitöre hiç görüntü gelmiyor. Ne yapmalıyım ya

Eki Görüntüle 622832

F1 deyince BIOS'a girecek siz orada bir şey yapmadan kaydet ve çık deyin olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı