Çözüldü RAM yüzünden görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hardrean

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

1 haftadır uğraşıyorum, sadece bir temizlikle başladık neler oldu. Öncelikle sıvı soğutma almaya karar verdim, gidip Vatan'dan aldım. Kasam ufak geldiği için tekrardan uğrayıp kasa aldım. Eve geldiğimde bilgisayar Low Level Format attım sonra sistemi kapattım. Yeni kasaya her şeyi monteledim her şey tamam. Bilgisayarı başlattığım da ekran mouse ve klavye gelmedi, her şeyi kontrol ettim problem yok. Son olarak tek RAM çalıştırayım dedim BIOS geldi. 2'nci RAM taktıktan sonra yine aynı sorun oldu, bu sefer tekrardan tek RAM ile slotları kontrol ettim.

Problem yok sistem geliyor. 2 slotta temiz çalışıyor. Bu sefer 2'nci dediğim RAM'i tek taktim slotlarda denedim yok. Yine aynı problem. Herhalde RAM 1 tanesi bozuk dedik gittik 2 tane RAM aldım. Eve geldi 2 yeni RAM taktım yine sistem gelmiyor. Mouse klavye yanmıyor. Denemediğim bir şey kalmadı. Bilgili arkadaşlar sizden cevap ve fikirlerinizi bekliyorum.

Çözüm
Hocam işlemciyi tekrar takmayı dener misiniz? Tam oturmadıysa ondan da kaynaklanıyor olabilir.

Onuda yaptım :) hala aklım almıyor ne olmuş olabilir darbe almadı bir şey olmadı statik desem RAM kolay kolay almaz. Hadi eskilerden bir tsnesi bozuldu yeni aldıgım RAM'lerde de açmıyor, slotlar da temiz. Anakartta ya bir şey var ya da donanımsal bir şey var diyeceğim sistem zaten yok her şeyi sifirladik. Acaba BIOS'tan ayar mı yapsak diyeceğim? Zaten fabrikaya cevirdik.

Hocam konuyu çözdük problem. Ramdaymış hiç aklımıza gelmedi 2 tane RAM almistim onlar da bozuk çıkmış. Yeni RAM ile sorunu çözdük. Konu kapanabilir, ilginize teşekkürler.
Hocam işlemciyi tekrar takmayı dener misiniz? Tam oturmadıysa ondan da kaynaklanıyor olabilir.

Onuda yaptım :) hala aklım almıyor ne olmuş olabilir darbe almadı bir şey olmadı statik desem RAM kolay kolay almaz. Hadi eskilerden bir tsnesi bozuldu yeni aldıgım RAM'lerde de açmıyor, slotlar da temiz. Anakartta ya bir şey var ya da donanımsal bir şey var diyeceğim sistem zaten yok her şeyi sifirladik. Acaba BIOS'tan ayar mı yapsak diyeceğim? Zaten fabrikaya cevirdik.

Hocam konuyu çözdük problem. Ramdaymış hiç aklımıza gelmedi 2 tane RAM almistim onlar da bozuk çıkmış. Yeni RAM ile sorunu çözdük. Konu kapanabilir, ilginize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı