Ramazana özel ucuz et satışı başladı

Ryuji Aisaka

Hectopat
Daha fazla  
Vegan daha pahalıya geliyor neredeyse. Bir falafel dürüm yemek istediğinde fiyatına bakıp dudağında çıkacak uçuk yüzünden ek eczane masrafı da çıkabilir.

Aynen, aynen kesin ucuzdur. Spor yaptığım için protein tüketelim diyoruz geçenlerde tavuk göğsü aldım 49.90'dı, dün bir baktım 57.90 olmuş tüm zincir marketler aynı anda zam yapmış.

Tavuk eti bile 60 TL iken kırmızı eti siz düşünün.
Hocam artık tavuk bile zengin yiyeceği oldu. En azından önceden fakirin yiyeceği bir yiyecek olurdu şimdi kuru ekmeğe mahkum kaldılar. "Kuru ekmek yiyosa karnı aç değildir" Sevgili Malum Kişi. :D

Aynen, aynen kesin ucuzdur. Spor yaptığım için protein tüketelim diyoruz geçenlerde tavuk göğsü aldım 49.90'dı, dün bir baktım 57.90 olmuş tüm zincir marketler aynı anda zam yapmış.

Tavuk eti bile 60 TL iken kırmızı eti siz düşünün.
Tavukdaki zam stoklardan kaynaklı. Ete zam gelince herkes tavuğa çökmüş. Geçen gün bende bir göğüs alıp sote yapayım dedim. Bim a101 falan her yeri gezdim tavuk yok piyasa da. Beyza Piliç'e gittim orda kesin vardır dedim adamların vitrin bomboş. Kasabın biri etin zammı tavuğu etkiledi ama ayrıyaten stokların bu kadar çabuk bitmesi zincir işletmelerin işine gelir bir zamda onu bahane edip yapacaklar dedi.

Et dediğin şeyin zaten ucuz ve herkes tarafından ulaşılabilir olması lazım, toplum bunun bilincine vardığında her şey daha güzel olur o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı