RAM'de 8+16 GB sorun olur mu?

KidisComeBack

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Anakartımdaki RAM slotu boş bir tane RAM alacağım.
Şu an 8 GB DDR 4 3000 MHz takılı.
"Çift kanal çalışacağı için 8+16 takarsan çift kanal çalışmaz. 8 GB+8 GB çift kanal oyunlar için daha iyi diyorlar."
AMD işlemciler çift kanalda daha verimliymiş falan filan.
Ben hem oyun hem de render yapacağım almışken 16 GB'lik bir RAM almayı düşünüyordum yani 8+16 kullanmaya niyetlendim. Sizce ne yapmalıyım?
RTX 3080 olduğundan yüksek oyunları açacağım. Forza falan 12 GB RAM yiyior dedikleri için hem de renderda iyi olmaz mı? Saygılar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
"Çift kanal çalışacağı için 8+16 takarsan çift kanal çalışmaz. 8 GB+8 GB çift kanal oyunlar için daha iyi diyorlar."
Ben hem oyun hem de render yapacağım almışken 16 GB'lik bir RAM almayı düşünüyordum yani 8+16 kullanmaya niyetlendim. Sizce ne yapmalıyım?
RTX 3080 olduğundan yüksek oyunları açacağım. Forza falan 12 GB RAM yiyior dedikleri için hem de renderda iyi olmaz mı? Saygılar. :)

Ben çift kanalı tavsiye ederim, 16 GB RAM de yeter diye düşünüyorum.

Merhaba,
Hocam paranız varsa 16+16 alın bence bu arada RAM o GPU için çok kötü bence.

Ben çift kanalı tavsiye ederim, 16 GB RAM de yeter diye düşünüyorum.
hocam ya 16 alıcam yada 8 alıcam hangisi v
Paranız varsa 16GB alın bence.
16 alırsam çift kanal olmuyormuş 8+16 verimli değil diyorlar işte
Hocam paranız varsa 16+16 alın bence bu arada RAM o GPU için çok kötü bence.
hocam ddr5 anakarta geçicem intel 13th ve pci e 5 bekliyorum idare etsin şimdilik 16 mı 8 mi işte verimli olur

Çift kanal çalışmıyor o zaman bak
çift kanal da fps farkına
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8gb aldım dual channel oldu teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı