RAM'den tam frekans alamıyorum

• Konuyu başlatan Eff
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 174

Eff

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 8x2 RAM takılıydı. Aynı markanın aynı MHz ve CL değerli 32 GB RAM'ini aldım ve 32-8'lik bir kombinasyon yaptım. CPU-Z'den bakarken 3200 MHz olması gereken RAM'lerin 1600'de çalıştıklarını gördüm. RAM testlerinde kötü sonuç alıyorum. Sebepleri nelerdir?

Dosya Ekleri

• s2.png
    s2.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 20
  • s1.png
    s1.png
    25 KB · Görüntüleme: 23
Modüllerin birisi single diğeri dual rank ilk hatan bu, ne gibi bir sonuç alıyorsun neyin testini yapıyorsun onu da atmamışsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaptınız mı? Yapmadıysanız bu yüzdendir büyük ihtimal.
Bu modüllerde XMP yok elle girilmesi gerek.

Merhaba,

1600x2=3200 Frekans değerleri açısından ben bir sorun göremedim.

Görev yöneticisi açın, performans kısmından bellek bölümünü seçin, sağ tarafta bellek kapasitesi ve hızı yazacaktır. Resmini çekip atar mısınız?

Merhaba,

1600x2 = 3200 frekans değerleri açısından ben bir sorun göremedim.

Görev Yöneticisi açın, performans kısmından bellek bölümünü seçin, sağ tarafta bellek kapasitesi ve hızı yazacaktır. Resmini çekip atar mısınız?

Merhaba. 3200 MHz olması gerekirken 2933 alıyorum. İşlemcimin 3200'e kadar desteklediğini biliyorum.

O gördüğün 1600'lerin hepsi FCLK ve ayrıca onlar JEDEC profili. XMP değil. "Memory" sekmesine girip kontrol etmen gerekiyor.

Dosya Ekleri

• s3.png
    s3.png
    19,5 KB · Görüntüleme: 8
  • s4.png
    s4.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı