RAM'e yük binince çok kasmaya donmaya başlıyor

TechnoSorun

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Çok garip bir sorunla karşınızdayım RAM'im OCli 16 GB 3200 MHz RAM'im var durum şöyle RAM'i stres testine soktum OCCT ile başladığı an kasmaya ve donmaya başladı RAM testi bitince bilgisayar kapandı. Sorun oluşmadı fakat sorun ne anlamıyorum. Her türlü testten geçirdim hata algılayan test bulamadım bildiğiniz stres testi programı varsa oradan deneyeyim fakat durum çok garip. Bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum.

Merhaba arkadaşlar. Çok garip bir sorunla karşınızdayım RAM'im ocli 16 GB 3200 MHz RAM'im var durum şöyle RAM'i stres testine soktum OCCT ile başladığı an kasmaya ve donmaya başladı RAM testi bitince bilgisayar kapandı. Sorun oluşmadı fakat sorun ne anlamıyorum. Her türlü testten geçirdim hata algılayan test bulamadım bildiğiniz stres testi programı varsa oradan deneyeyim fakat durum çok garip. Bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum.

Aşırı ısınma oluyor mu testte? Ayrıca oyun oynarken vs. sıkıntı oluyor mu?

Ayrıca oyun oynarken vs. sıkıntı oluyor mu?

Isınma olarak RAM'i test etmedim oyun içi pek sorun olmuyor ama oyun açılışı vs. çok kasıyor bazen.

Prime95 large ffts testine sokar mısın? RAM'den ziyade işlemci kaynaklı olabilir. Sistemin nedir?

AMD Ryzen 5 5500 AMD R7 240 16 GB RAM 550W PSU bu arada işlemcimde biraz sorunlu gibi ama ısıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Prime95 large ffts testine sokar mısın? RAM'den ziyade işlemci kaynaklı olabilir. Sistemin nedir?

Hocam ısı aşırı yükseliyor 92leri görüyorum kendim kapatıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı