RAM'i Takınca PC Açılmıyor

Aslında en sağlıklısı garantidir...Birde yanlış bilmiyorsam işlemcin 1600 MHz desteklemiyor ama geriye dönükta çalışabilir...Evet Evet sen en iyisi garantiye gönder.Kusura bakma ben çözemedim. :(

RAM lerin nasıl sıralaması anlamadında , standart olarak 8 adet 1600 mhz 4 gb rem üzerlerinde sıra felan göremedim anakartın da 1 yol ve 2. yol diye yerleri var o da rennklerinden belli 2 tane takacaksam 1 tek kullanıyorum ,benim yapmak istedigim 4 slotada RAM takabilmek,Oda olmadı garantiyle cözmeye çalışacagım hepinize teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

İşlenci 1600 MHZ yi desteklemeseydi 3 tane RAM takıncada çalışmazdı galiba.

- - - Güncellendi - - -

İntel in sitesine baktım ve 1600 MHZ yi karşılamıyor diyor o zaman cift bellek yolunu kullanmaya izin vermiyor olabilirmi ?acaba

Dimlerden bahsediyorsan zaten sonuçta tüm yerler dolucağından öncelik tanınmamaktadır diye biliyorum.Yanlışım varsa düzeltin

Şöyle ki ilk 3 ü sırasına göre takmayıp rastgele takıp kullanırken 4. yü sonradan sırasına uygun olmayan yere takarsa ondna kaynaklanabilir. Tabiki anakart kitapcıgını görmediğim için net birşey diyemem ama konu sahibinin anakart kılavuzunda Ram takılması kısmını okumasını öneririm.

Kitapcıga baktım sadece 1 ve 2 adet RAM kullanılacaksa siyah renk li slotları kullanılmasının. Daha performanslı ve daha saglıklı olacagını gösteriyor.

Güncelleme yaptım 1401 versiyonunu attım ve pc tamamen kapandı. Ekran hic gelmiyor ve PC'yi açtıgım zaman 3 4 kere sinyal verip reset atıyor.

Güncelleme yaptım 1401 versiyonunu attım ve pc tamamen kapandı. Ekran hic gelmiyor ve PC'yi açtıgım zaman 3 4 kere sinyal verip reset atıyor.
Başarılı şekilde güncelleme yaptı isen Cmos reset yapıp ramleri çıkart, Ramlerden sadece 2adet uygun yerlere tak ve bilgisayarı başlat. Biosa girip default yap ve save yap.
İşlemcin 1333 mhz ramleri destekliyor ve Çift kanal olduğu için Dual belleği işlemcin kaliteli olduğu için rahat kaldırıyor 3. zorluyor 4. ise işlemci engeline takılıp kilitleniyor.
3rd bir işlemci alıp çalıştırabilirsiniz. İlk olarak yukarıda dediklerimi uygulayıp doğru düzgün açılır ise sistem 4 rami tekrar dene eğer açılmaz ise 4 ram takılı halde iken mem ok tuşuna bas ve otomatik frekansı ayarlayıp açılması gerekli.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı