RAM'im bozuldu, ne yapmalıyım?

irfanGnll

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İki aydır bilgisayar toplamakla uğraşıyorum. Geçen ay Nanokatalog'dan aldığım RAM'i daha yeni sisteme takıp test etme fırsatım oldu. Bilgisayara format atarken ve sonrasında defalarca mavi ekran, hatalar vs. aldım durdum.

Bugün Windows'un kendi Memory test programı ve Memory86 ile RAM'imi test ettim. İkisinde de hatalar çıktı. Yarın nanokatalog'u arayıp yollayacağım.

Sizce netice ne olur? Ne kadar sürede hallolur?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten alınan ürünleri 14 gün içerisinde test etmek gerekiyor. Tabii fırsatı olmayabiliyor insanın her zaman, sağlık olsun diyelim :)

Ürünü arızalı olduğu gerekçesi ile geri gönder. Servis onayı ile değişimi yapılır büyük olasılıkla.
Süreyi sorarsan geri gönderdiğin tarihten itibaren 2,5 hafta sonra eline yenisi ulaşır diye umuyorum en geç. 3 haftaya yaklaşırsa yasal olarak para iadesi alabilirsin.

Son olarak; sanmıyorum ancak "ürün sorunsuz" veya "değişim reddedildi" denirse THH başvurunu yaparız. Umarım tüm bunlara gerek kalmaz.

Son düzenleme:
Ürünü almanızın üzerinden 14 gün geçtiği için yasal olarak ürün değişimi veya para iadesi olmaz kanımca. Burdan sonra işin içine garanti girecek ne yazık ki. Nanokatalog ürünü yollayın garantiye yollayalım diyecek en iyi ihtimal ile bu kaç gün sürecek belli değil siz ürünü nanokatalog'a yollayacaksınız onlar ürünleri yurtdışından aldığı için oraya yollayacak ordan haber veya ürün geri gelecek onlar tekrar size yollayacak flan çok uzun bir süreç sizi bekliyor.
Kullanıcı hatası denir ise nasıl bir aleternatif yol izlersiniz bilemem ama açıkçası işiniz zor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı