RAM'in MHz Değerini Arttırma

@Mr.Jeff Gecikme değerlerini biraz gevşetip RAM frekansını ayarlayın. 3000 MHz denemenizi öneririm. Hatta voltajı da arttırarak daha düşük gecikmeler elde edebilirsiniz.
@Beyter Anakartla karıştırdınız sanırım. Örnek vermek gerekirse H310, B360, B365 gibi çipsetler maksimum 2666 MHz destekliyor ancak AMD tarafında en az 2933 MHz bu sınır.

@Mr.Jeff Gecikme değerlerini biraz gevşetip RAM frekansını ayarlayın. 3000 MHz denemenizi öneririm. Hatta voltajı da arttırarak daha düşük gecikmeler elde edebilirsiniz.
@Beyter Anakartla karıştırdınız sanırım. Örnek vermek gerekirse H310, B360, B365 gibi çipsetler maksimum 2666 MHz destekliyor ancak AMD tarafında en az 2933 MHz bu sınır.
3000 MHz anakart alsanizda 2400 MHz değerinde ram alirsaniz 3000 MHz de calistiramazsiniz. Biostan ayarlarsiniz fakat pc bootlanmaz.

@Beyter Bootlanır elbette. Mesela kullandığım RAM'de XMP profilleri yok ve frekansı 2400 MHz. Bunu overclockla 3333 MHz'de kullanıyorum ve ciddi performans artışı var.

@Beyter Bootlanır elbette. Mesela kullandığım RAM'de XMP profilleri yok ve frekansı 2400 MHz. Bunu overclockla 3333 MHz'de kullanıyorum ve ciddi performans artışı var.
Kullanmaniz ilginc. 3000 MHz ramlerimi biosdan 3200 e cektigimde pc acilmiyor. Keza eski bilgisayarimdada öyleydi. Yanıldığıma cok sasirdim.

@Beyter Üreticiler RAM'lerin o frekanslarda çalıştığını garanti edebiliyor ancak 2400 MHz'lik bir RAM'i 3200 MHz'ye overclocklayabileceğinin garantisini kimse veremez. Yani tamamen şans. Belirli çipler var gerçi. Örneğin Samsung B-die. Rahatlıkla 4000 değerlerine ulaşabilirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı