RAM'ler aynı marka olmalı mı?

Sidepie

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Palit GTX 1650 OC
Ryzen 3 3100
Gigabyte B450M S2H
8GB 3200mhz cl16 Neoforza RAM
Merhaba bende Neo Forza 8 GB 3200MHz DDR4 RAM var ve yanına bir tane daha 8 GB RAM almayı düşünüyorum sizce aynı marka mı almalıyım ve farklı marka olursa sorun olur mu?(çift kanal kullanamaz mıyım?)

Benim sistemimde RAM'ler farklı marka. Bir sıkıntı olmuyor. Ama yine de aynı marka ve model olması daha iyidir.

Farklı marka olabilir. Mhz ve CL değerlerinin aynı olması yeterli çift kanal için. Eğer birininki daha düşükse o değerde çalışır.

Merhaba bende Neo Forza 8 GB 3200MHz DDR4 RAM var ve yanına bir tane daha 8 GB RAM almayı düşünüyorum sizce aynı marka mı almalıyım ve farklı marka olursa sorun olur mu?(çift kanal kullanamaz mıyım?)

Kullanabilirsin ama yerinde olsam aynısından alırım dostum daha mantıklı ve iyi olur

Kullanabilirsin ama yerinde olsam aynısından alırım dostum daha mantıklı ve iyi olur.

Farklı marka olabilir. MHz ve CL değerlerinin aynı olması yeterli çift kanal için. Eğer birininki daha düşükse o değerde çalışır.

Benim sistemimde RAM'ler farklı marka. Bir sıkıntı olmuyor. Ama yine de aynı marka ve model olması daha iyidir.

Fiyatları neredeyse aynı diğer markalarla ben PC toplarken Neo Forza almıştım ne kadar iyi bir marka emin değilim o yüzden dedim. Kingston almak daha mantıklı olmaz mı mesela?

Fiyatları neredeyse aynı diğer markalarla ben PC toplarken Neo Forza almıştım ne kadar iyi bir marka emin değilim o yüzden dedim. Kingston almak daha mantıklı olmaz mı mesela?

Eğer bütçeniz varsa diğer komponentlere uygun 2x8GB Kingston alabilirsin. Çok daha sağlıklı olur bence. Ama eğer sadece 1 tane alacaksanız da sahip olduğunuz RAM'le aynı özelliklere ait bir RAM alırsanız sıkıntısız çalışır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı