RAM'ler düşük MHz'de çalışıyor

Daha fazla  
HP- 15 BW0xx markalı dizüstü bilgisayarıma HyperX 8x2 DDR - 2400MHz CL14 değerine sahip RAM'lerden taktım fakat bir sorunla karşılaştım. BIOS'ta 2500 MHz değerinde çalıştığı gözüküyor fakat CMD yardımı ile kontrol ettiğimde 1886 MHz'de çalıştığını görüyorum.

unknown.png
IMG_20210830_141305.jpg

Eki Görüntüle 1153060

Maalesef işlemcim desteklemiyor :/
Bu arada işlemcimin tam adı:
AMD A10-9620p Radeon R5 10 compute cores 4C+6g 2.50 GHz.

Sanırım mümkün değil, belki Reddit gibi yerlerde RAM'leri 2400 MHz gibi değerlere yükseltebilen kişiler vardır sizinle aynı dizüstü bilgisayara benzeyen BİOS'a sahip kişilerden ama bilgisayarınızın soğutması burada çok önemli bir etken, çünkü voltaj gibi değerler arttırılacak bu işlem yapılırken. BIOS'da yoksa bu XMP ayarı, ben tavsiye etmiyorum bu yolları.

Herhangi bir çözüm bulamadım üzgünüm, 15W'lık TDP'ye sahip bir işlemci'den overclock pek beklememek lazım fakat Technopat üzerinde şu konuyu buldum ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ama.

Ekleme: Ben hiç bunları önermiyorum.

Herhangi bir çözüm bulamadım üzgünüm, 15W'lık TDP'ye sahip bir işlemci'den overclock pek beklememek lazım fakat Technopat üzerinde şu konuyu buldum ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ama.

Ekleme: Ben hiç bunları önermiyorum.

Vakit ayırdığın için teşekkür ederim bir de diğer konuya bakayım olmazsada yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı