RAM'ler tam performansta çalışmıyor

A7IEN

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese öncelikle ile merhaba ve iyi forumlar dilerim.

Bugün CPU-Z'den RAM'lere baktım ancak ben yanlış biliyor olabilirim emin olmamak ile beraber Memory kısmında DRAM Frequency kısmında gördüğüm 1066.4MHz.

Bendeki RAM'ler Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit RAM.
Sizce sorun var mı yoksa bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle CPU-Z de gerçek değerin yarısı yazar. Birde anakartın desteklediği kadar biosdan ram frekanslarını değiştirebilirsin veya yine biosdan XMP yi aktifleştirebilirsin

Öncelikle CPU-Z de gerçek değerin yarısı yazar. Birde anakartın desteklediği kadar biosdan ram frekanslarını değiştirebilirsin veya yine biosdan XMP yi aktifleştirebilirsin
Biostan çok anlamadığım için overclock ile uğraşmadım ancak beni yönlendirebileceğiniz bir site var mı adım adım anlatılan? Neler yapmam gerektğini göstermesi gerekir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3200 mhz in üstüne çıkma çünkü daha ilerisi overclock oluyor

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şuan bu dediklerinizi yaptım ve 3200MHz oldu ancak cpu-zde gerçekten de öyle göstermiyor :D teşekkürler

Dizüstü kullanıyorum Ramlerim 1800mhz de çalışıyor fakat alırken üst sınır 2400 yazıyordu. Biosa giriyorum fakat advanced sekmesi yok. XMP yi de bulamıyorum.Sorunun çözümü için ne önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı