RAM'ler yüksek frekansta calısıyor

• Konuyu başlatan piwi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 678

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
RAM
3200 MHz HyperX
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 500 GB
Ekran kartı
GIGABYTE 1660 OC 6G
Anakart
MSI B550M PRO VDH WIFI
İşlemci
RYZEN 5 3600
Herkese selamlar,

Bilgisayarımda kendi kendine resetlenme sorunu var. Kernel Power 41 63. RAM'lerin frekanslarına baktım oyun içinde. 3200 MHz RAM'lerim bu frekansta çalışıyor.

RAM'ler normal mi? Yoksa düzeltilmeli mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    54,2 KB · Görüntüleme: 40
Hocam, RAM hızları için CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız? Kernel Power 41 hatasının en önemli faktörü ise PSU'dur.

Herkese selamlar,

Bilgisayarımda kendi kendine resetlenme sorunu var. Kernel Power 41 63. RAM'lerin frekanslarına baktım oyun içinde. 3200 MHz RAM'lerim bu frekansta çalışıyor.

RAM'ler normal mi? Yoksa düzeltilmeli mi?

MSI Afterburner programında görünen "mem" kısmı ekran kartının VRAM frekans hızıdır. Fiziksel bellek MHz değerine Windows görev yönetisicine girerek kontrol edebilirsin.

MSI Afterburner programında görünen "mem" kısmı ekran kartının VRAM frekans hızıdır. Fiziksel bellek MHz değerine Windows görev yönetisicine girerek kontrol edebilirsin.
Bilgi yanlışı var konu sahibinin. Bu mesaj doğru bilgiyi açıklıyor.

Bilgi yanlışı var konu sahibinin. Bu mesaj doğru bilgiyi açıklıyor.

Evet ama yine de bir sorun yaşıyor. Bu sorun için yardımcı olalım kendisine. 2. mesajı yazan arkadaş gibi ben de PSU ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Bunun için OCCT programı ile güç kaynağı için test yapılabilir.

Hocam, RAM hızları için CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız? Kernel Power 41 hatasının en önemli faktörü ise PSU'dur.
2 farklı PSU ile test ettim (600w) sorun hala devam ediyor.
Evet ama yine de bir sorun yaşıyor. Bu sorun için yardımcı olalım kendisine. 2. mesajı yazan arkadaş gibi ben de PSU ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Bunun için OCCT programı ile güç kaynağı için test yapılabilir.
Önceden Gigabyte B450M S2H kullanıyordum. Bir sorun yoktu. Bu anakarta geçince olmaya başladı..

BIOS güncellemesi varsa yapın. DISM aracını kullanarak denetim yapın.

Geri
Yukarı