Çözüldü RAM'lerde Önemli Olan Nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
RAM'lerde markanın önemi var mı, MHz değerinden başka bakılacak neler var? CL16 vb. ne demektir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Markanın önemi ürünün kalitesinde önemli. Bir de halihazırda bellek kullanıyorken yanına bellek eklemek istediğinizde önemli. Her zaman farklı modeller uyumlu çalışamayabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sadece marka değil model de önemli, hatta modüllerin markası da var. Aslında kit almak en güzeli bu tarz durumlarda.

Bunun dışında boyuta bakılması tahmin edeceğiniz üzere önemli. 8, 16 GB gibi şeyleri kastediyorum.

Ek olarak son kullanıcıyı genelde ilgilendirmeyen ECC mevzusu var.

CL ise şurada açıklanmış:
Sizce RAM'i oradaki hangi RAM'le değiştireyim? Bir de o sistem için 500 Watt'lık PSU yeterli midir 600 Watt'a yükseltmeme gerek var mı?

Görüntüye önem veriyorsanız 3. sıradakiyle. Görüntü önemli değil parası az olsun diyorsanız ilk sıradakiyle değişin.

İçim rahat olsun diyorsanız 600W almak faydalı. Ben emin değilim şahsen 500W yeter gibi geliyor ama ben olsam garantiye almak için 600W alırdım.

Geri
Yukarı