RAM'lerde olan DDR2 ve DDR3 yazıları ne anlama geliyor?

Bütçe
0

igrahiga

Decapat
Daha fazla  
Selam ben İgrahiga. Yeni bir RAM almak istiyorum ama bu "DDR3, 4" gibi kavramlar cikiyor. Sizce bunlarin anlami ne?

Cevabiniz bekliyorum :)
-İgrahiga

Teknolojilerini ifade ediyor. DDR2 2 kanal DDR3 4 ve 8 kanal DDR4 ise 16 veya 32 kanal olduğunu hatırlıyorum. DDR2 hızı Max 800 OC ile 1200'e destek veriyor (oda üst seviye anakartlara) DDR3 en üst sınırı 4 kanallarda 1600 8 kanallarda 3200'e kadar çıkanları da mevcut. Sadece bulunmuyorlar fazla. DDR4 ise güncel teknoloji hatta DDR5 çıktı yeni.

DDR2-3-4 vs. bunlar moderatörümüzün dediği gibi nesilleridir. Aralarında Max MHz değerleri, soket tipleri, pin ve bellek sayıları, Max bellek boyutu değişir. DIMM ve SO-DIMM olmak üzere mobil istasyonlar için SO-DIMM DDR3L gibi farklı varyasyonları bulunur. Masaüstü için anakart modelinize göre DIMM bir bellek önereceğiz. Anakart modelinizi yazmanız gerekmekte.

Anakart modeli nedir? Bunlar nesilleri.

Teknolojilerini ifade ediyor. DDR2 2 kanal DDR3 4 ve 8 kanal DDR4 ise 16 veya 32 kanal olduğunu hatırlıyorum. DDR2 hızı Max 800 OC ile 1200'e destek veriyor (oda üst seviye anakartlara) DDR3 en üst sınırı 4 kanallarda 1600 8 kanallarda 3200'e kadar çıkanları da mevcut. Sadece bulunmuyorlar fazla. DDR4 ise güncel teknoloji hatta DDR5 çıktı yeni.

DDR2-3-4 vs. bunlar moderatörümüzün dediği gibi nesilleridir. Aralarında Max MHz değerleri, soket tipleri, pin ve bellek sayıları, Max bellek boyutu değişir. DIMM ve SO-DIMM olmak üzere mobil istasyonlar için SO-DIMM DDR3L gibi farklı varyasyonları bulunur. Masaüstü için anakart modelinize göre DIMM bir bellek önereceğiz. Anakart modelinizi yazmanız gerekmekte.

Hepinizin cevablariniz için teşekkürler :)
CMD'den aldim ama pek de bir şey anlamadim.

Dosya Ekleri

• Снимок.PNG
    Снимок.PNG
    468,9 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinizin cevablariniz için teşekkürler :)
CMD'den aldim ama pek de bir şey anlamadim.

OEM keyden anakart modeli öğrenemeyiz.
  • adım #1: Windows tuşu + r kombinasyonu ile çalıştır ekranını açın.
  • adım #2: msinfo32.exe yazın ve aratın.
  • adım #3: sistem bilgisi ekranı açılacak.
  • adım #4: sistem özeti sayfasını açın.
  • adım #5: buradan sistem modeli satırını bulun.

Geri
Yukarı