Çözüldü RAM'leri 3600MHz'ye alınca gelen mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brales33

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aşağıda bulunan ürünleri aldım ve montajını yaptım. Stok MHz'lerde sıkıntısız çalışıyorlar fakat RAM'i 3600 MHz çektikten sonra oturum açıldıktan 3-5 dk bazen 10 dk sonra mavi ekran alıyorum ve bu yazıyor;

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor.
Durdurma kodu : UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
Başarısız : Win32kfull.sys

rOP4pB.jpg
MdqQ46.jpg
oOB5lo.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3 gündür denemekteyim hocam voltajlar vs olsun en stabil sorunsuz 3400MHZ'de çalışmakta. Sanırım Anakartın BIOS güncellemeye ihtiyacı var artık yeni güncelleme bekleyeceğiz maalesef. Yorumlarınız için teşekkür ettim konu kilitlenebilir.
Desktop.rar
BIOS güncel değilmiş
F2 8.25 MB 2018/03/06 Bende ki sürüm bu. Son sürüm ise bu: F4e 8.24 MB 2018/04/24

İndirdim bilgisayara fakat nasıl BIOS güncelleyeceğimi araştırıyorum daha önce yapmamıştım.

Ben de benzer bir sorun yaşıyorum hocam. 3200 Mhz aldığım setim o hızda stabil çalışmıyor. Yeni BIOS beklemem gerektiğini söylediler bana. 2933 hızında çalıştırıyorum şu anda. Bir önceki Bios'a kadar 2666 hızını görebiliyorduk buna da şükür. Bir sonraki güncellemede çözülecek herhalde.
Çok gereksiz bir sebepten dolayı o hesabım 1 günlük ban yedi yeni hesap açmak zorunda kaldım.

.DMP ler burada : Desktop.rar
Bios güncel değilmiş
F2 8.25 MB 2018/03/06 Bende ki sürüö bu son sürüm ise bu F4e 8.24 MB 2018/04/24

İndirdim bilgisayara fakat nasıl bios'u güncelleyeceğimi araştırıyorum daha önce yapmamıştım.
İndirdiğiniz Bios dosyasını USB diske yazdırın. Daha sonra bios ekranına girin. Ez flash gibi bir şey göreceksiniz. Marka modele göre değişir ama temelde çalışma prensibi aynı. Orada USB diskten update yapacaksınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı