RAM'leri 8 GB 4 adette yükseltme

Bamesa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

8gbx2 adet şeklinde toplamda 16 GB olacak şekilde bu RAM'leri kullanmaktayım. XPG Gammix D30 16GB (2x8) DDR4 3200MHz CL16 Kırmızı Ram
Ekstra olarak 8gbx2 adet olacak şekilde 16 GB RAM daha alıp toplam RAM adetimi 4'e çıkartarak 32 GB yapmayı planlıyorum.

4 slotuda dolduracağım için RAM'lerim Dual channel çalışarak herhangi bir problem yaratmayacaktır değil mi?

Şu an kullandığım sistem bu şekilde;
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Edge.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.

Kolay gelsin.

4 slotuda dolduracağım için RAM'lerim Dual channel çalışarak herhangi bir problem yaratmayacaktır değil mi?

8x4 yapacaksan Quad channel çalışır onun harici 8x2 + 16x1 yapacaksan çalışmaz diye düşünüyorum Dual.

Sorun çıkmaz ama eğer öyle yaparsan fark etmez.

8x4 yapman daha iyi olur.

Arkadaşlar selam RAM'ler geldi şu an 4 slotta dolu. Fakat ben böyle olmasını planlıyordum. Slot2 ve slot4 zaten doluydu ve Dual olarak çalışıyordu. Slot1 ve slot3 doldurduğumda bu ikisi de Dual olarak çalışacaktı ve tüm RAM'ler Dual çalışmaya devam edecekti diye tahmin ediyordum. Fakat CPU-Z'den baktığımda şu an SLOT1-SLOT2 Dual gözüküyor. SLOT3-SLOT4 Single gözüküyor bu normal mi?
Belki de olması gereken budur konuya hakim değilim desteklerinizi rica ediyorum.

Dosya Ekleri

• Cpu-z1.png
    Cpu-z1.png
    25 KB · Görüntüleme: 18
  • Cpu-z2.png
    Cpu-z2.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 18
  • Cpu-z3.png
    Cpu-z3.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 14
  • Cpu-z4.png
    Cpu-z4.png