RAM'leri yan yana takmak

MerBAN

Decapat
Yer
Azerbaycan, Berde
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dell İnspron 15 N5521
Anakart
Asus prime B550M-K
İşlemci
Ryzen 5 5600
CPU soğutucudan dolayı böyle takmak zorunda kaldım gözle görülür verim kaybı yaşar mıyım? Ya da anakarta zarar verir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_2708.jpeg
    IMG_2708.jpeg
    137,6 KB · Görüntüleme: 59
Cpu-z üzerinden Memory'de Channels dual gözüküyorsa performans kaybı yaşanmaz kontrol eder misiniz?

Dosya Ekleri

• 1705995099477.png
    1705995099477.png
    45,3 KB · Görüntüleme: 44
Sanırım evet tek kanal, CPU soğutucunun tek fanını sökmem gerekecek.
Önce fanı söküp rami takın sonra fanı tekrar yerleştirmeyi deneyin. Kancalı sistemse biraz yukarı doğru kaydırma imkanınız olur sorunsuz kullanırsınız. Sinir oluyorum böyle anakartlara...

Önce fanı söküp RAM'i takın sonra fanı tekrar yerleştirmeyi deneyin. Kancalı sistemse biraz yukarı doğru kaydırma imkanınız olur sorunsuz kullanırsınız. Sinir oluyorum böyle anakartlara...

Şöyle bir şey yaptım öyle koyarsam simmetrik olmaz deliririm gerek arkadakinde öyle yapmam lazım gelir.

Dosya Ekleri

• IMG_2715.jpeg
    IMG_2715.jpeg
    125,2 KB · Görüntüleme: 26
Fanı o şekilde konumlandırmak faydadan çok zarar olabilir hiç bir şekilde oturmuyor mu?

Küçücük anakarta kocaman fan almışsınız 😂

Fotoğraftan tam anlaşılmıyor ancak 3 fan varsa birini iptal edebilirsiniz çok fark olacağını sanmıyorum.

Fanı o şekilde konumlandırmak faydadan çok zarar olabilir hiçbir şekilde oturmuyor mu?

Küçücük anakarta kocaman fan almışsınız 😂

Fotoğraftan tam anlaşılmıyor ancak 3 fan varsa birini iptal edebilirsiniz çok fark olacağını sanmıyorum.

Fanı anakarta göre değil işlemciye göre aldım havanın ters yöne gitmesi sadece tozlanmaya yol açabilir, zarar görüceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı