RAM'lerimin ikisi beraber çalışmıyor

Mubed

Decapat
Arkadaşlar bundan 10 gün önce bilgisayarım birden kapandı. Bunun üzerine RAM'lerimi çıkarıp(2×8) teker teker denedim. Sadece B2 slotunda teker teker denediğimde bilgisayarım açıldı. İkisini aynı anda A2 ve b2, A1 ve B1 slotlarına taktıgımda sistem açılmıyordu. Anakarti servise gönderdim bugün geri gondermisler tamir sonrası sorun anakartta ya da slotlarında olmadığını soylediler. BIOS güncellemesi yapıp göndermişler. Az önce RAM'leri tekrar denedim teker teker taktıgımda B1 ve B2 slotlarında çalışıyor A1 ve A2 de kesinlikle tek tek denediğimde dahi çalışmıyor. Anakarti garantiye göndermeden önce sadece B2 slotunda tek RAM ile bilgisayar açılıyordu. Garanti sonrası ise B1 ve B2 slotuna teker teker sıra ile RAM takarak denediğimde bilgisayarım açılıyor. Kafam allak bullak oldu, ne yapmam gerekiyor?

Başkan, şöyle bir şey yapabilirsin servisle görüşüp olayı anlatmak daha iyi olabilir. Burada yazdığın gibi anlatırsan sonra gonderirsin ona göre bakarlar.

Zaten yazdım kutu üzerine de gönderdiğim de ama sorunu çözdüklerini çalıştığını söylediler ama bende yine çalışmıyor ramlerde sorun var desem teker teker takip denedigimde iki ramdede sistem açılıyor.Resimde görüldüğü üzere iki slotta ram çalışıyor b1 ve b2 üzerinde ama bu şekilde çalıştırmak sorun olacaktır değil mi ?

Dosya Ekleri

• IMG20191221230923.jpg
    IMG20191221230923.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı