RAM'lerimin biri çalışmıyor

Mr_Blue

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimde 2x8 TridenZ 3200 MHz 16 GB RAM var. PC'mi toplayalı yaklaşık 1 yıl oluyor. Bilgisayarımı en son yaklaşık 3 hafta önce açtım ve bugüne kadar hiç açmadım. Bugün oyun oynamak için açtığımda RAM'larin 2.sinin çalışmadığını fark ettim. Tek tek denediğimde 1'i çalışıyor fakat diğeri çalışmıyor. Benim şu an ne yapmam gerekiyor? Yardım edebilir misiniz?

Ürün fatura kopyası ile servise göndermelisiniz. Zaten RAM arızalı ise birebir değişim veya ücret iadesi yapılacaktır. Tamir olmayan bir bileşen.

“Tek tek denediğimde 1’i çalışıyor biri çalışmıyor” demişsiniz. Ramlerin ikisini aynı anda takıncamı çalışmıyor? Yoksa sadece ramlerden biri takıldığı haldemi çalışmıyor?

Anakarttan kaynaklı olabilir. Ayrıca anakart kitapçığına bakarak aralarında boşluk olarak ve doğru yuvalara taktınız değil mi? Belki boşluk gerekli değildir anakartınızda ama standart böyle artık.

Kusura bakmayın küçük bir sorun çıktı. Ram yuvaları doğru. 2. Ramin bozuk olduğunh anladım. Dediğiniz gibi garantiye gönderdim. Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı