RAM'lerin CL değerleri aynı olmalı mı?

mk123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bu konu tam içime sinmedi. Şimdi bendeki RAM CL 9 veya CL 10 ben illa bu ikisinin değerinde mi almam lazım? Çünkü CL 9 ise CL9 mağazalarda bulunmamakta.

1 Tane RAM varsa ve yeni bir RAM almak istiyorsanız şunlara dikkat edin
CL değeleri
MHz Değerleri
Voltaj değerleri
Bu değerler aynı olmalı.

1 tane RAM varsa ve yeni bir RAM almak istiyorsanız şunlara dikkat edin.
CL değeleri.
MHz değerleri.
Voltaj değerleri.
Bu değerler aynı olmalı.

MHz ve voltaj değerleri tamam da CL değerini merak ediyorum. İlla CL 9/10 mu olması lazım bunu merak ediyorum asıl.
Frekansın (MHz) aynı olması gerekmiyor.

Zaten o benim açımdan sorun değil ben CL değerini merak etmekteyim.

Frekansın (MHz) aynı olması gerekmiyor.

Nasıl gerekmiyor anlatır mısın biraz.
MHz ve voltaj değerleri tamam da CL değerini merak ediyorum. İlla CL 9/10 mu olması lazım bunu merak ediyorum asıl.

CL aynı olmayan bir RAM çalışma ihtimalini veremeyiz çalışabilir evet ama çalışmama ihtimali var benim laptop RAM CL değerleri aynı değil ama sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yani aynı olması demek garanti çalışması demek ama aynı olmadığı zaman çalışır mı orası şüpheli

Diyelim ki iki modül takılı. Biri 1600MHz, öbürü 2133MHz. CL değerleri de aynı. Hızlı olan, yavaş olana uyar ve ikisi de 1600MHz'de çalışır.

Evet öyle ama neden yüksek bir MHz alayım ki ya da düşük bir MHz boşa para harcamaktan başka bir şey olmaz

Hayır. İkisi de farklı çalışır. Sorun şu çalışıp çalışmayacağı belli olmaz.

Bu konu üstünde şimdi araştırma yaptım ve dediğim sonuca ulaştım önceki konuların burada paylaşım yapılması yasak mı bilmiyorum ama ulaştığım yazdığımı ve @erme hocamızın dediğiyle aynı. MHz ve voltaj konusuna gelirsek o önemli değil benim için. Gene de teşekkür ederim sizlere.

Yeni konular

Geri
Yukarı