RAM'lerin dual channel çalışması için hangi değerlere bakılır?

CL, MHz, Voltaj ama sistemin AMD ise ikinci elde satıp kit bellek almanızı öneririm.

Evet AMD, yalnız biliyorsunuz bir şey kutudan çıktığı anda değeri baya iniyor. Fiyatlara baktım dual kit olarak satılan Ram'ler 700 TL'den başlıyor -ki- şu aralar kesinlikle böyle bir bütçem yok.
Aldığınız ramin tam olarak aynısından alın. Sizin için khx3000c15d4/8gx kodlu ram. 3000 MHZ değerine çıkardığınızda CL15 ile çalışacak.

Buna bamıştım ben de, benimki Fury modeli. Görünümü de bundan farklı. Uyumsuzluk olur mu diye düşündüm. Yani benim Ram'im Buradaki gibi gözüküyor görüntü olarak.

Maalesef emin değilim yanlış bilgi vermek istemiyorum. CPU-Z kodundan arama yapınca bu çıkıyor. Bir şekilde Fury ve Predator serisi birbirinin devamı olabilir. Farklı isimlerde aynı performansa sahip bellekler ama dediğim gibi yanlış bilgi vermeyeyim size.

Maalesef emin değilim yanlış bilgi vermek istemiyorum. CPU-Z kodundan arama yapınca bu çıkıyor. Bir şekilde Fury ve Predator serisi birbirinin devamı olabilir. Farklı isimlerde aynı performansa sahip bellekler ama dediğim gibi yanlış bilgi vermeyeyim size.

Benim attığım linkteki 2400 yazdığına göre, şuan stok durumda XMP açmadan 2400 MHZ çalıştığına göre, attığım linktekini alsam, aynı olması bakımından. Ayrıca moderatör arkadaş, Ram'in CL17 olduğunu söyledi ama kutu üzerinde CL 15 yazıyor. Aklım karıştı vallahi. 😁

Ram profilinizi xmp ile 3000 olarak ayarladığınızda CL15 gecikme değeri ile çalışacak yani kutunun üstünde yazan değerlerde bir sorun yok. Sadece şu an farklı bir profilde olduğunuzdan durum böyle.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-11-28 113455.jpg
    Ek Açıklama 2019-11-28 113455.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 43
Ram profilinizi xmp ile 3000 olarak ayarladığınızda CL15 gecikme değeri ile çalışacak yani kutunun üstünde yazan değerlerde bir sorun yok. Sadece şu an farklı bir profilde olduğunuzdan durum böyle.

O halde buradaki ürünü alarak XMP ile 3000 (2933) MHZ hızına çıkartarak kullanıyorum hocam. Doğru mudur?

Hayır olmaz o ram 2400 MHz frekansında çalışır. 3000'e çıkarttığınız zaman stabil çalışır mı çalışmaz mı bilemem.

O halde sizin attığınız linktekini almak daha mantıklı olacak. Benim tek düşüncem, marka aynı olsa da biri Fury, diğeri Pradator. Bir sorun olmaz herhalde ya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı