Çözüldü RAM'lerin Dual channel çalıştığı nasıl kontrol edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Frodex

Hectopat
Ramlarimin biri Samsung birisi SK Hynix olduğunu yeni öğrendim ve ikisinde Single yazıyor, anlam veremedim herhangi bir sıkıntı var mı sizce?

Dosya Ekleri

• s4.png
    s4.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 48
  • s2.png
    s2.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 53
  • mm.png
    mm.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Memory ekranında göründüğü üzere 2x64bit yazıyor. Dual channel çalışıyor, sorun yok.
Memory ekranında göründüğü üzere 2x64bit yazıyor. Dual channel çalışıyor, sorun yok.

Çözüm
Dual Channel çalışıyorlar şuanda. Son fotoğrafta "Channel" kısmında 2x64 bit şeklinde belirtilmiş.

Peki bir şey soracağım bir RAM SK Hynix biri Samsung bunların beraber çalışmasında herhangi bir sorun oluşur mu?

Şu ana kadar sorun olmamış, Dual olarak da çalışıyor. Pek sanmam fakat kit olarak satılmayan RAM'ler hariç bunun hakkında "bir şey olmaz" diyemeyiz.

Kit olarak o zaman alamamıştım ama biri nasıl Samsung biri Hynix oluyor ki yani bu şans işi mi?

Markalar farklı DRAM üreticilerinden çip tedariği sağlıyor, o yüzden aynı görünse bile DRAM'i farklı olabiliyor. Kit olarak bu yüzden öneriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı