Çözüldü RAM'lerin Dual channel çalıştığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
-

MarbleX

Picopat
Daha fazla  
Anakart
Msi Pro B760-P
İşlemci
i5 13400F
Eki Görüntüle 1904517

Başlıkta anlattığım gibi attığım resimde RAM'larım Dual çalışıyor mu? Bir de ileride 2 tane daha aynı RAM'dan alıp RAM'ı 32 GB'ye upgrade edersem Dual veya Quad channel çalışmaya devam eder mi sizce, FPS düşer mi? Gördüğüm kadarıyla işlemcim olan i5 13400F Quad channel desteklemiyor.

Dosya Ekleri

• 1692137689402.png
    1692137689402.png
    38,5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani 4 RAM takarsam 2 RAM hala Dual channel çalışmaya devam edecek mi yoksa performans düşecek mi tekli çalıştıkları için?

4 RAM takarsanız 2 tane dualchannel olmuş oluyor. Yani Dual Channel'a kıyasla pek bir performans farkı yaşamazsınız.

Tabii RAM darboğazı gibi durumlar varsa yeni eklenen 2 RAM performansa ciddi katkı sağlayacaktır.
Eki Görüntüle 1904517

Başlıkta anlattığım gibi attığım resimde RAM'larım Dual çalışıyor mu? Bir de ileride 2 tane daha aynı RAM'dan alıp RAM'ı 32 GB'ye upgrade edersem Dual veya Quad channel çalışmaya devam eder mi sizce, FPS düşer mi? Gördüğüm kadarıyla işlemcim olan i5 13400F Quad channel desteklemiyor.

Anakart fotoğrafı gerek 2. ve 4. slotlara takılması gerekiyor diye biliyorum ben.

Şuan ramleriniz dual çalışıyor. Galiba anakartınız quad channel desteklemiyor. Kitapçıkta yazarsa orada yazar. Ben desteklediğine dair bir sonuca ulaşamadım.

Şu an RAM'leriniz Dual çalışıyor. Galiba anakartınız Quad channel desteklemiyor. Kitapçıkta yazarsa orada yazar. Ben desteklediğine dair bir sonuca ulaşamadım.

Yani 4 RAM takarsam 2 RAM hala Dual channel çalışmaya devam edecek mi yoksa performans düşecek mi tekli çalıştıkları için?

4 RAM takarsanız 2 tane dualchannel olmuş oluyor. Yani Dual Channel'a kıyasla pek bir performans farkı yaşamazsınız.

Tabii RAM darboğazı gibi durumlar varsa yeni eklenen 2 RAM performansa ciddi katkı sağlayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı