RAM'lerin frekansını düşürmek bilgisayara zarar verir mi?

EmirKas

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ben bilgisayarımı yeni topladım APU bir sistem. Yani ekran kartı dahili ve RAM'den gücünü alıyor ama sorunlar yaşıyorum ve bu sorunların ana nedeninin RAM'lerden kaynaklandığını öğrenmiş oldum. RAM'lerim Longline 4x2 GB 2400 MHz ve çöp gibi marka zaten. Neyse devam edeyim. RAM'ler kendi 2400 MHz değerinde çalışınca çeşitli mavi ekranlar ve siyah ekranlar ile karşılaşıyordu. İlk başta bunu tam fark etmem ETS 2'de oyun oynarken birden siyah ekran vermesi ile başladı. Ben de MHz'yi 2100 çektim ve bir daha böyle şey yaşanmadı. Bu sefer Watch Dogs 2'ye girdim ve onda da bir zaman sonra ya oyundan atıyordu ya da siyah ekran verip donuyordu. Ben de bu sefer BIOS'dan 1800 çektim ve bu sefer Watch Dogs 2'yi az da FPS olsa oynayabiliyorum ama şimdi aklımda bir soru var. Ben bu MHz'lerle çok oynadım. Ya acaba anakartıma falan zarar vermiş midir? Tek yaptığım düşürmek ama bir kere deneme amaçlı yükseltmiştim hiç açılmamıştı. Ben de bu sefer hep düşürdüm. Bir sorun olur mu? Cevaplar iseniz sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı