Çözüldü RAM'lerin kaç MHz çalıştığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Musa Alkan

Hectopat
Makaleler
1
RAM'lerim Corsair Vengeance Pro RGB 8x2: 16 GB 3200MHz, ama böyle gözüküyor sebebi nedir ve tam hızında nasıl kullanabilirim?
Anakartım: MSI B550M Mortar Wi-Fi. Çok anlamıyorum bu işlerden yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220916_233315.jpg
    IMG_20220916_233315.jpg
    128,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu videodan RAM'lerinin frekansını nasıl yükseltebileceğin anlatılmış. Artı olarak bir şeyler indirmenize gerek yok. Videoyu izleyerek işinizi halledebilirsiniz.
Profil seçim aşamasında senin RAM'inin en fazla kaç hertz frekansta çalışabileceği yazar zaten, videodaki 2933 ibaresine takılma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet XMP'yi açmam için BIOS'a mı girmem lazım, hangi adımları takip edeceği mi söylerseniz yapayım?
Hocam bu videodan yardım alabilirsiniz. eğer işinize yaradıysa çözüm diye raporlarmısınız <3
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam bu videodan yardım alabilirsiniz. eğer işinize yaradıysa çözüm diye raporlarmısınız <3
Şu videodakileri dener misiniz?

Sorun çözüldü biosdan ayarlarladim oldu teşekkürler

Yaptım oldu teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı