Çözüldü RAM'lerin rengi oyun açınca değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

horozrooster

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 RGB HDMI DP ATX Anakart
CPU:AMD Ryzen 9 7950X
RAM: Kingston 32GB(2x16GB) FURY Beast RGB 6000Mhz CL36 DDR5 AMD EXPO Dual Kit Ram
CPUCOOLER: NZXT Kraken X73 White
GPU: MSI RTX 3080 GAming Trio X
Kasa: Lian-Li O11 Dynamic Evo
Kasa fanları: 4x Lian-Li UNİFAN
Meslek
3D artist
Arkadaşlar herkese selam,
Eylül ayında yeni bir PC topladım, sistemi kendim dizdim. Bugüne kadar sıkıntısız her şey normal ilerliyordu. Bilgisayarın tüm renk senkronu açıldığı gibiydi, RGB senkronunu BIOS'tan yaptım diye hatırlıyorum. Tek sıkıntım gece bilgisayarı kapattığım zaman anakartın (ASUS ROG STRIX X670E-A) ışığı odayı çok fazla aydınlatıyordu bu yüzden bunu değiştirmek istedim. Bugün Armoury Crate indirdim ve kapalı olduğunda ışıkları kapattım, buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. Fakat artık bir oyun açtığım anda RAM'lerin ışığı sıvı soğutucu ile aynı renk oluyor ve anakartın ışıkları kapanıyor. Ben eskisi gibi olsun istiyorum fakat bir türlü beceremedim. Yardım edebilecek var mı?

PC'nin ışık durumunu anlamanız için şöyle anlatayım.
Normal vakitte Senkron Rainbow çalışan parçalar.
Anakart ASUS ROG STRIX X670E-A, Kingston Fury Beast RGB DDR5 AMD EXPO, MSI RTX 3080 Gaming Trio X, ve 4 adet Lian Li Uni fan
NZXT Sıvı soğutucu bunlardan bağımsız olarak fanlarıyla birlikte beyaz çalışıyor.

Bir oyun açtığım RAM'ler sıvı soğucunun rengine bürünüyor ve anakart ışığını kapatıyor. Lian Li fanlar ve GPU senktron çalışmaya devam ediyor.

Herhangi bir ayar değiştirmedim sadece PC kapalıyken anakartın ışıklarını kapattım, herhangi bir profilde açmadım.
NZXT CAM uygulamasında RAM'ler ve fanlar gözükmüyor, sadece pompa ve kendi 3 fanını değiştirebiliyorum. Armoury Crate'te ilk defa bir o ayarı değiştirdim, sıfırlama imkanım var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu durum her oyun için geçerli değilse bazı oyunların kendisi RGB'leri oyun temasına göre kontrol edebiliyor. Oyun içerisindeki grafik ayarlarına bakın böyle bir seçenek VA rmı diye. Ben de de Far Cry 4'tü sanırım, aynı şekilde kontrol ediyordu RGB'lerimi. Armoury Crate'i silince düzelir gibime geliyor. Ayrıca bilgisayarını kapattıktan sonra eğer uzanabiliyorsan kasanın arkasında PSU düğmesini de kapatırsan anakart ışığı da kapanacaktır 3 5 saniye içinde. Ama en güzeli açma kapamalı toplu prizden monitor vs ne varsa bilgisayarını kapattıktan sonra tek yerden kapamak.
Bu durum her oyun için geçerli değilse bazı oyunların kendisi RGB'leri oyun temasına göre kontrol edebiliyor. Oyun içerisindeki grafik ayarlarına bakın böyle bir seçenek VA rmı diye. Ben de de Far Cry 4'tü sanırım, aynı şekilde kontrol ediyordu RGB'lerimi. Armoury Crate'i silince düzelir gibime geliyor. Ayrıca bilgisayarını kapattıktan sonra eğer uzanabiliyorsan kasanın arkasında PSU düğmesini de kapatırsan anakart ışığı da kapanacaktır 3 5 saniye içinde. Ama en güzeli açma kapamalı toplu prizden monitor vs ne varsa bilgisayarını kapattıktan sonra tek yerden kapamak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler, oyunun içinden kontrol ettim öyle bir seçenek yoktu. Armoury Cratei kaldırdım, düzeldi artık kasanın arkasından kapatacağım teşekkürler

Geri
Yukarı