Rampage 650W X-Horse PSU yüzünden Yanan Anakart Nasıl İade Edilir?

Mehmettrgt1

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek
Merhaba bugün almış olduğum (Rampage 650W X-horse) kasa ya sistemimi montajladım ancak güç verdiğim an(sadece güç kablosunu taktım start vermedim.) Anakart üzerindeki 3 tane transistörden duman çıktı ve kullanılamaz hale geldi anakart kesinlikle bozuldu ancak diğer parçaları daha denemedim. Voltaj metre ile test ettiğimde 12v, 5v, 3.3v, kısımlarında bir sorun yoktu ancak mor renk kablo (standby)*: +5v DC,nin 10.2v verdiğini gördüm ve anakartımı yakan belli oldu.

Soruma gelecek olursak, anakartımın yenilenmesini istiyorum garantisi devam ediyor(büyük ihtimal garanti dışı.) Ancak sorumlu burada Rampage oluyor. Ne gibi bir yol izlemeliyim? Kasayı Vatan Bilgisayar'dan almıştım.

Test videosu

Son düzenleme:
Merhaba bugün almış olduğum (Rampage 650W X-horse) kasa ya sistemimi montajladım ancak güç verdiğim an(sadece güç kablosunu taktım start vermedim.) Anakart üzerindeki 3 tane transistörden duman çıktı ve kullanılamaz hale geldi anakart kesinlikle bozuldu ancak diğer parçaları daha denemedim. Voltaj metre ile test ettiğimde 12v, 5v, 3.3v, kısımlarında bir sorun yoktu ancak mor renk kablo (standby)*: +5v DC,nin 10.2v verdiğini gördüm ve anakartımı yakan belli oldu.

Soruma gelecek olursak, anakartımın yenilenmesini istiyorum garantisi devam ediyor(büyük ihtimal garanti dışı.) Ancak sorumlu burada Rampage oluyor. Ne gibi bir yol izlemeliyim? Kasayı Vatan Bilgisayar'dan almıştım.
Anakartı bi görebilir miyim sakıncası yoksa?

Hocam büyük ihtimalle kasayı siz montajladığınızdan garanti dışı diyip yenilemeyecekler.Keşke rampage almasaydınız.

Bu konuyu Rampage firması ile görüşmen lazım ve onların zararını gidermesi gerekiyor. Anakart artık çöptür, kullanıcı hatasına gireceği için yetkili servisinin yardımcı olacağını sanmiyorum. Rampage'ın burada yapması gereken üründeki kusuru tespit etmek ve sana aynı anakarttın sıfırını temin etmek olur.

Hocam büyük ihtimalle kasayı siz montajladığınızdan garanti dışı diyip yenilemeyecekler. Keşke rampage almasaydınız.

Kasayı kimin montajladığının bir belgesi yok ve önemi de yok. İster ben montajlarım, ister mahalle bilgisayarcısı, ister Recep Baltaş. Ona kim karışıyor?

Geri
Yukarı