Rampage 700W 80+ Bronze güç kaynağı nasıldır?

Honor20

Hectopat
Abi merhaba. Vatan Bilgisayar'dan şu şekilde bir sistem aldım:
2×8GB 3200 MHz DDR4 G.Skill RAM.
i5 12400F.
MSI Ventus 2X O.C. 12 GB GDDR6.
MSI Pro H610M-G Intel H610 soket 1700 DDR4 3200 MHz (o.c.) M.2
Adata Legends 500GB SSD.
Rampage redsky 700W 80+ Bronze PSU.
Bu sistemde kasada bulunan Rampage 700W PSU benim kafamı karıştıran bir nokta oldu. Forumlarda okuduğum kadarıyla bu marka güç kaynakları hiç önerilmiyor. Sistemi hazır sistemler kategorisinden satın alırken sayfanın izin verdiği konfigürasyon seçeneklerini inceleyerek bütçemi biraz daha arttırıp 600W bir güç kaynağı yerine 700W olanı ekledim. Intel i5 12400F ve RTX 3060 sistemin çok güç tüketeceğini sanmıyorum. Bu güç kaynağı bu sistem için problem oluşturur mu?
Bu marka güç kaynaklarının patladığını söyleyenler bile var. Ben sistemi satın aldım ve montajını bekliyorum. Güç kaynağı konusunda sorun yaşamaktan korkuyorum. Güç kaynağı hakkında fikir verebilirseniz çok sevinirim. Philips 1140 joule değerine sahip akım koruma prizinw takacağım. Rampage 700W PSU dendiği kadar kötü müdür yoksa 1 sene falan idare edip ileride değişsem uygun olur mu?
Rampage teknik destek bölümü cihazın yüksek akım ve voltaj, düşük akım ve voltaj gibi dengesizliklere dayanıklı olduğunu söylüyor ve cihazda olağanüstü durumlarda korumaya alma özelliği olduğunu söylüyor. En kötü senaryoda ise sadece güç kaynağının yanacağını diğer bileşenlere zarar gelmeyeceğini söylüyorlar. Güç kaynağı hakkında yorumda bulunursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230822_031249.jpg
    Screenshot_20230822_031249.jpg
    330 KB · Görüntüleme: 77
Konuyu okumadım ama Rampage'nin hiçbir şeyi alınmaz. Hele ki böyle önemli paçalar.

Hocam gene şu anda bence orta ayarda kalıyor güç kaynakları arasında. Ancak eski modellerine karşı olan ön yargılardan mı yoksa gerçek tecrübelerden elde edilen durumlardan mı bilmiyorum çok olumsuz yorum var. Sistemi mecburen Vatan PC'den almak durumunda kaldım. Kasayı da hazır sistemler bölümünde standart gelen 600W güç kaynaklı Rampage yerine 700W şeklinde aldım. Philips(1140JOULe) akım korumalı prizle kullanacağım cihazı. En azından garanti süresince kullansam mantıklı olmaz mı hocam şu zamanda? Yakın zamanda değiştirme imkânım yok maalesef. Ama benim sistemimin önerilen W 550 olmakla birlikte 500'ü kolay kolay geçeceğini sanmıyorum. Bu güç kaynağı 12v çıkışından 648W veriyor. Aslında ciddi bir güç açığı var yani tam performansta çalışmayacak.

Hocam adı çıkmış bir forma kendini ne kadar güncellesede akilda soru oluşturur. Bu yuzden ben everest, rampage ve monster marka hiç bir sey almam pisman olan şikayet eden cok kisi var bir kac 100 lira daha fazla verip bilindik bir marka almak bence daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı