Rampage AD-RC4 vs Trust 20817 GXT 278 Soğutucu

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Laptopum için soğutucu arayışındayım ve bütçem 120TL. 2 güzel olduğunu düşündüğüm seçeneğe rastladım. Laptopumun WASD kısımları daha çok ısınıyor ve hissediliyor. Ayrıca Laptopum Lenovo V330. Bulduğum soğutucuların linkini bırakıyorum. Hangisini almalıyım sizce? Önerdiğiniz başka bir soğutucu var mı? Teşekkürler. Soğutucular: Rampage Ad-rc4 17 İnch Digital Ayarlı 4 Fanlı Notebook Soğutucu - n11.com ile Trust 20817 Gxt 278 Notebook Laptop Gaming Soğutucu 15.6"-17.3" - n11.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop soğutucları çok efektif çözümler değiller, ama Rampage, Trust gibi markaları önermiyoruz. Alacaksanız o fiyat bandında Cooler Master ve Thermaltake gibi markaların ürünleri var, onları düşünün.

Selamlar. Laptopum için soğutucu arayışındayım ve bütçem 120TL. 2 güzel olduğunu düşündüğüm seçeneğe rastladım. Laptopumun WASD kısımları daha çok ısınıyor ve hissediliyor. Ayrıca Laptopum Lenovo V330. Bulduğum soğutucuların linkini bırakıyorum. Hangisini almalıyım sizce? Önerdiğiniz başka bir soğutucu var mı? Teşekkürler. Soğutucular: Rampage Ad-rc4 17 İnch Digital Ayarlı 4 Fanlı Notebook Soğutucu - n11.com ile Trust 20817 Gxt 278 Notebook Laptop Gaming Soğutucu 15.6"-17.3" - n11.com
GXT 278 işini görecektir. RC4 de iyi bir soğutucu ancak GXT 278 daha efektif. Ama bana soracak olursan biraz zorlayıp Inca 611 GMS Arrax veya 601 GMS modellerinden birini almaya çalış.

Laptop soğutucları çok efektif çözümler değiller, ama Rampage, Trust gibi markaları önermiyoruz. Alacaksanız o fiyat bandında Cooler Master ve Thermaltake gibi markaların ürünleri var, onları düşünün.

120TL bandında ben göremedim. Var mı sizin bildiğiniz Cooler Master veya Thermaltake. Massive23 biliyorum ama o da 175TL. Ona param yetişmiyor.
GXT 278 işini görecektir. RC4 de iyi bir soğutucu ancak GXT 278 daha efektif. Ama bana soracak olursan biraz zorlayıp Inca 611 GMS Arrax veya 601 GMS modellerinden birini almaya çalış.

İnca markasını hiç önermiyorlar diye yönelmek istemedim.

Cooler Master Notepal X-Lite 15,6" Notebook Soğutucu Fiyatı
Zalman ZM-NC3 12"-17" Notebook Soğutucu Fiyatı
Zalman ZM-NC2 12"-16" Notebook Soğutucu Fiyatı

Bunlara bakabilirsiniz. Deep Cool ürünlerine de göz atabilirsiniz fakat iyi araştırın, bazı ürünleri çok kötü olabilir.

Ek olarak, ekran kartı ve işlemci üzerindeki termal macunu yenileyip bilgisayarın içini bir temizlemenizi tavsiye ederim.

Bilgisayar daha 1 haftalık. Onlarda problem olacağını düşünmüyorum. Bilgisayarı almadan önce araştırırken daha çok ofis bilgisayarı olduğunu öğrendim ancak ben oyun oynamayı da pek seven birisi olarak oyun da oynuyorum. Zaten oyun esnasında ve çıktıktan 10 ila 15 dakika sıcak kalıyor sonra ferahlıyor. Bu yüzden oyunda bi nebze de olsa serinletmesi benim için yeterli olucak. O yüzden zaten para konusunda pek kendimi aşmıyorum.
Cooler Master Notepal X-Lite 15,6" Notebook Soğutucu Fiyatı
Zalman ZM-NC3 12"-17" Notebook Soğutucu Fiyatı
Zalman ZM-NC2 12"-16" Notebook Soğutucu Fiyatı

Bunlara bakabilirsiniz. Deep Cool ürünlerine de göz atabilirsiniz fakat iyi araştırın, bazı ürünleri çok kötü olabilir.

Ek olarak, ekran kartı ve işlemci üzerindeki termal macunu yenileyip bilgisayarın içini bir temizlemenizi tavsiye ederim.

Önerdiğiniz 2. Zalman ürününü aldım ancak bozuk geldi elime ve iade ettim. Bu yüzden onu elemeyi düşünüyorum. Ayrıca benim laptopumun sol kısmı daha çok ısındığından fanı ortada ve büyük olan soğutucuların pasif kalacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı