Rampage AD/RC9 nasıldır?

schtephan

Centipat
Daha fazla  
images (1) (26).jpeg

Dostlar şimdi ben laptop için bunu almayı düşünüyorum Rampage ad/rc9 soğutucunun fanları büyük ve laptopun fanlarının üzerine de geliyor yani şimdi bunlar dönerken laptopun fanlarıyla bir terslik yaşayabilir mi_ sizin önerdiğiniz bir soğutucu var mı_ veya bu soğutucuyu kullanan var mı? Bilginizden yararlanmak istiyorum laptop: Legion 15ach6h.

Son düzenleyen: Moderatör:
@KafadanKontak hocamın attığı modeli kesinlikle almayın, aynısını kullanıyorum asla üflemiyor.
Üflemekten kastın böyle pöfür pöfür oda vantilatörü gibiyse evet haklısın. Büyük çaplı fanlar daha yavaş devirde dönerler ama laptopu soğutmak için yeterli havayı sağladığı da bir gerçek. Ayrıca 5V güç ile çalışmaları da belli bir gücün ötesine geçmeleri konusunda bir engel.

Bu arada ürünün arkasından fan hız ayarını en yükseğe almana rağmen halen hava üflemediğini düşünüyorsan soğutucuyu bağladığın güç kaynağını da kontrol et derim. Ya da ürününle ilgili teknik bir sorun da olabilir. Ama en başta dediğim gibi önemli olan vantilatör gibi pöfür pöfür üflemesi değil, daha geniş alana temiz havayı taşıyarak laptop fanlarını besleyebilmesi.

Üflemekten kastın böyle püfür püfür oda vantilatörü gibiyse evet haklısın. Büyük çaplı fanlar daha yavaş devirde dönerler ama laptopu soğutmak için yeterli havayı sağladığı da bir gerçek. Ayrıca 5V güç ile çalışmaları da belli bir gücün ötesine geçmeleri konusunda bir engel.

Bu arada ürünün arkasından fan hız ayarını en yükseğe almana rağmen halen hava üflemediğini düşünüyorsan soğutucuyu bağladığın güç kaynağını da kontrol et derim. Ya da ürününle ilgili teknik bir sorun da olabilir. Ama en başta dediğim gibi önemli olan vantilatör gibi püfür püfür üflemesi değil, daha geniş alana temiz havayı taşıyarak laptop fanlarını besleyebilmesi.

Benimle aynı sorunu yaşayan bir kişi daha vardı, ayrıca soğutucuyu aldıktan sonra hiçbir faydası olmadı.

Benimle aynı sorunu yaşayan bir kişi daha vardı, ayrıca soğutucuyu aldıktan sonra hiçbir faydası olmadı.
Aslında bazı latop modelleri de sanırım fazla soğutucuyla uyumlu olmuyor. benim mennun olan iki arkadaşımın da laptoplarının altı hemen hemen full mash yapıda. MSI gaming laptoplardan. Onlarda tüm laptop altına o kadar güzel hava verdi yeterli oldu ki, laptop fanları oyuna girerken ısıdan dolayı fulleniyordu, artık tam hız çalışmıyorlar yük altındayken de falan dediler. Ürüne bir zarar vermeden 1 hafta kadar kullanabilir. Sonra iade/cayma hakkı var zaten eğer kutusuna vs zarar vermediyse. Bence bir denesin derim. Çünkü o çok hava üflüyor dediğin modeller öyle sesli çalışıyor ki. Bir de çoğunda faz hız ayarı da yok.

Aslında bazı latop modelleri de sanırım fazla soğutucuyla uyumlu olmuyor. benim mennun olan iki arkadaşımın da laptoplarının altı hemen hemen full mash yapıda. MSI gaming laptoplardan. Onlarda tüm laptop altına o kadar güzel hava verdi yeterli oldu ki, laptop fanları oyuna girerken ısıdan dolayı fulleniyordu, artık tam hız çalışmıyorlar yük altındayken de falan dediler. Ürüne bir zarar vermeden 1 hafta kadar kullanabilir. Sonra iade/cayma hakkı var zaten eğer kutusuna vs zarar vermediyse. Bence bir denesin derim. Çünkü o çok hava üflüyor dediğin modeller öyle sesli çalışıyor ki. Bir de çoğunda faz hız ayarı da yok.
images (1) (27).jpeg
Benim laptopun alt kısmı bu şekilde hani tam anlamıyorum da mash yapı falan Legion 5 (15" AMD) Oyun Bilgisayarı| Lenovo Türkiye | Lenovo Türkiye linki bu yani zahmet olmazsa bir bakabilirsen yani hepimiz gibi bende öğrenciyim baya da borcum var hani 100 tl de olsa boşuna harcadığım da bana dönüşü güzel olmuyor şimdiden teşekkür ederim benimki siyah bu arada :D

Eki Görüntüle 1472838
Benim laptopun alt kısmı bu şekilde hani tam anlamıyorum da mash yapı falan Legion 5 (15" AMD) Oyun Bilgisayarı| Lenovo Türkiye | Lenovo Türkiye linki bu yani zahmet olmazsa bir bakabilirsen yani hepimiz gibi bende öğrenciyim baya da borcum var hani 100 tl de olsa boşuna harcadığım da bana dönüşü güzel olmuyor şimdiden teşekkür ederim benimki siyah bu arada :D
Diğer arkadaş sorun yaşamış ama bir dene istersen, memnun kalmazsan iadeni edersin.

İşte hava geçirgenliği olan ızgaralı yapı. Pc kasalarının ön kısımlarında nasıl varsa laptopların da altında var. Yeni nesil oyuncu laptoplarının çoğu soğutmayı daha başarılı yapabilmek adına laptopun alt kısmını daha hava geçirgen halde tasarlarlar. Mesela arkadaşımın Msi laptopunun altının bayağı büyük bir kısmı o delikli yapıda ve laptop soğutucu ekstra olarak ana kartını bile serinletiyor.

Eki Görüntüle 1472416

Dostlar şimdi ben laptop için bunu almayı düşünüyorum Rampage ad/rc9 soğutucunun fanları büyük ve laptopun fanlarının üzerine de geliyor yani şimdi bunlar dönerken laptopun fanlarıyla bir terslik yaşayabilir mi_ sizin önerdiğiniz bir soğutucu var mı_ veya bu soğutucuyu kullanan var mı? Bilginizden yararlanmak istiyorum laptop: Legion 15ach6h.

Güzel bir soğutucu, alınabilir.

İşte hava geçirgenliği olan ızgaralı yapı. Pc kasalarının ön kısımlarında nasıl varsa laptopların da altında var. Yeni nesil oyuncu laptoplarının çoğu soğutmayı daha başarılı yapabilmek adına laptopun alt kısmını daha hava geçirgen halde tasarlarlar. Mesela arkadaşımın Msi laptopunun altının bayağı büyük bir kısmı o delikli yapıda ve laptop soğutucu ekstra olarak ana kartını bile serinletiyor.
Peki benim size atığım fotoğraftaki laptopun arka tarafı da bu dediğin şeye uygun mu ?

IMG_20220813_184437.jpgsizin önerileriniz üzerine 4 ağustosta istedim şimdi geldi test yapıcam birazdan bakalım ne kadar etkili olucak

Sadece laptopun arkasını kaldırdım 64
Soğutucuya koydum ama çalıştırmadım 61
Soğutucu açık ve sonda 62 derece
Far cry new dawn da denedim

Son düzenleme:
Kullanım saatin arttıkça sıcaklıklarda yükselmeler azalacaktır. Yani daha stabil tutacağına eminim soğutucu ile. Ama hiç olmamasından emin ol daha iyi. En azından kasayı bile serinletmesi ana kartına etki edecektir.

Geri
Yukarı