Rampage Alpha X USB ve 7.1 sorunu

TheNightMareTR

Decapat
Beyler öncelikle Rampage Alpha X sahibiyim 7.1 diye aldım kullanamıyorum ve bilgisayarı açınca kulaklık ve mikrofon çalışmıyor. Bir sürü USB değiştiriyorum, anca öyle oluyor.

Nedense CS:GO'da 7.1 özelliğini kullanamıyorum. Diğer oyunlar için de geçerli.

Driverleri sildim bu arada. Anakartım ECS Z77H2-A3

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununu umarım en kısa zamanda çözersin ama benim tavsiyem everest rampage gibi bu tür ürünleri bedava bile olsa almamanız. Sadece albeni yapıyorlar gerisi hak getire. Ucuz mal alacak kadar zenginseniz o ayrı.

Evet, her konuya gelen küçük markaları kötüleyen arkadaşımız da geldiğine göre bu konu tamam demektir.
Sorununu umarım en kısa zamanda çözersin ama benim tavsiyem everest rampage gibi bu tür ürünleri bedava bile olsa almamanız. Sadece albeni yapıyorlar gerisi hak getire. Ucuz mal alacak kadar zenginseniz o ayrı.
Hiç uzun süre kullandın mı, bu yorumu neye dayanarak yapıyorsun? Everest'in yeni serisindeki ürünler gayet kaliteli ve F/P. Profesyonel bir amaç gütmeyen herkese yeter. Ben şahsen tüm ekipmanımı onlardan yaptım, hepsini toplam 3 seneden fazladır kullanıyorum ve gayet memnunum, kuzenimin sadece mouse için verdiği parayla ben tüm ekipmanımı aldım.

anakartırım 7.1 desteği varmıki hepsiburadadan aldım değişim nasıl oluyor bilmiyorum
1534007724713.png

1534007794017.png

7.1 gözükmüyor ve driverı da yükledim

Son düzenleme:
Snopy'nin müşteri hizmetlerini ara, onlar yardımcı olsun. Benim tahminim ya kulaklık sıkıntılı, ya da SANAL 7.1, yani tam 7.1 değil, kulaklık gelen sesi matrislere 7.1 olarak kodluyor, bir nevi DSR gibi düşün. Eğer öyleyse sen yazılımdan 7.1 seçersin, Realtek'te sanal surround kutusunu işaretlersin, oyunda 7.1 seçeneği gelirse onu seçer, gelmezse normal stereo seçer, öyle kullanırsın.

Geri
Yukarı