Rampage Falcon-X ile Cooler Master Liquid ML240R uyumlu olur mu?

Deepwend

Centipat
Kasa mı değiştirmek istiyorum fakat sürekli başka başka öneriler yüzünden kararsız kaldım ve en son buraya yazmak istedim.
Şu anki kasam 32 cm ekran kartı desteklerken ekran kartım 30 cm RTX 2070 ve çok az bir boşluk var. Değiştirmek için asıl sebebim bu değil sıvı soğutma. Şu an kullanmış olduğum kasa sıvı soğutmayı kurmama engel oluyor. Acele edip aldım uymadı. Temperli cam açıkken ekran kartının sıcaklığı Ultra grafikte bir oyunda hatta raytracing bile açıkken Metro Exodus'ta 61-62 dereceyi görüyor. Fakat cam kapalıyken 70 75 derecelere cıkıyor ve bu sonuç beni korkutuyor. İşlemcim ise 9.nesil i7 9700 ( onun sıcaklığı ise 83 85 derecelere kadar çıktıgını gördüm korkudan camını açtım. Belki 90'ı bile görebilirdi bilmiyorum.
Şimdi sormak istediğim ilk soru:
1. Kasanın ön taraftaki içine hava veren fanlar GPU'ya ne kadar yakın olursa iyi olur mu yoksa bir farkı olmaz mı? ( Ekran kartım 3 fanlı bu arada )
2. Sıvı soğutmamı takmam için aşağıda linkini vermiş olduğum kasayı ben beğendim fakat emin olamadığım şey kasanın üst taraftaki sıvı soğutma filtre boşluğuna benim sıvı soğutma uyar mı?

Acele edip yanlış aldığım kasa: Dark Diamond PRO 4x12cm RGB USB 3.0 Bilgisayar Kasası Fiyatı.
Almak istediğim kasa: Rampage Falcon-X Siyah USB3.0 4xRGB Fan Temperli Cam Oyuncu Fiyatı.
Sahip olup takamadığım sıvı soğutma: Cooler Master Liquid ML240R RGB LED Fanlı İşlemci Sıvı Fiyatı.

Merhaba. Benim anlamadığım bir şey var, harika bir ekran kartınız ve güzel bir sıvı soğutmanız varken neden böyle kalitesiz kasalar kullanmak istiyorsunuz? Bu kasalar hava alamayan kasalar, önleri de, yanları da kapalı.

Merhaba. Benim anlamadığım bir şey var, harika bir ekran kartınız ve güzel bir sıvı soğutmanız varken neden böyle kalitesiz kasalar kullanmak istiyorsunuz? Bu kasalar hava alamayan kasalar, önleri de, yanları da kapalı.

Peki sizin bir öneriniz var mı? Sıvı soğutmamı takabileceğim fiyat aralığı 400 - 800 TL arası.

Peki sizin bir öneriniz var mı? Sıvı soğutmamı takabileceğim fiyat aralığı 400 - 800 TL arası.

Şık ve güzel bir kasa. 360mm desteği de büyük bir artı. Bence bu kasa sizin için uygun olacaktır.
@olvidobc gayet güzel bir öneri yapmış. Ön paneli mesh, 360mm sıvı soğutma destekli güzel bir kasa. Ekstra arka egzoz fan alabilirsiniz.

Bende öyle karar verdim şu an beyazı alıyorum :)
@olvidobc egzoz fan neden yok peki gerek yok mu ona ben var diye biliyorum ama. Eksi bir özellik olmamış mı böyle bir kasa için.

Son düzenleme:
Bende öyle karar verdim şu an beyazı alıyorum :)
@olvidobc egzoz fan neden yok peki gerek yok mu ona ben var diye biliyorum ama. Eksi bir özellik olmamış mı böyle bir kasa için.
Bence 3 tane RGB fan ve kontrolcü olduğu için 1 fan kısmak istemişler. Renk olarak ben de beyaz tercih ederdim. Nedense çok havalı duruyor. Size kalmış tabii :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı